Ciddi iç saha sorunu olan Çaykur Rizespor. Evinde galibiyeti yok. Yine Deplasmanda 4. galibiyetini alarak kümede kalma yarışında iddialıyım mesajı verdi.

Takım olarak ciddi sorunları olan ekibimiz Ankara deplasmanında tabiri caizse altın gibi üç puan buldu. Sakat ve milli takımlarında bulunan oyuncularımız yüzünden kadro kurmakta zorlanıyoruz. Transfer dönemimin bitmek üzere olduğu bu günlerde tek transferimiz Obraniak. Yeni transfer takımın değişmez ismi oldu. Takıma ilaç gibi geldi. Oynanan kupa ve lig maçlarında şans bulan oyuncu; kaliteli bir kumaş olduğunu gösterdi. Orta sahanın yükünü çekecek gibi. Polanyalı oyuncudan şık hareket ve golleri bekleyeceğiz. Devre arası bu şekilde takıma kalite getirecek oyuncuları keşfetmek lazım. Bu yüzden transfer yapmadık. Bakalım son dakika transferi olurmu, olmazsa gelecek maçlarda kaderimiz ne olur.

İçerde kazanamayan bir takımız. Evimizde bize karşı kapanan takımları açamıyoruz. Bu kilidi orta sahada iyi bir Obraniak açabilir. Aslında Rizespor için çok karamsar bir tablo yok. Oyuncularımızın kalitesi belli. Motivasyon ve inanç sağlandığı zaman bu takım bu ligde kalıcı olur ve başarılı sonuçlara imza atar. Genlerbirliği maçında Sercan yeniden takımın bir parçası gibi oynadı. Golünü de attı. Takımda çoğu maçta motivasyon eksikliğini gördük. Artık kaybetme şanslarımızı kullandık. Gençlerbirliği takımı yeniden bir başlangıç adımı oldu. Kıvanç bu maçın adamıydı. Serkan'a çok iş düşmedi. Eren önce ki maçlarını arattı. Takımda gününde olmayan oyuncunun mutlaka arkadaşı açığını kapatmalı ki başarı gelsin. Takım oyunu şart. Artık Rizespor taraftarı yerinden kalkıp maça takımı desteklemeye gelmeli. Önce kupa sonra ligde zor iki maçımıza Beşiktaş ile çıkacağız. Kupa maçında kaybetsekte kazansakta çok bir şey fark etmiyor, zaten kupada bir üst tura çıkmayı garantiledik. Ama lig maçı hayati önem taşıyor. Bu takımın artık puanlara bile ihtiyacı var. Neden ilk galibiyetimizi Beşiktaş'ı yenerek almayalım ki?