EOKA Kıbrıs'ın Başpiskoposu Makarios tarafından 1953 yılında kurulmuş bir terör örgütüdür. ingilizleri adadan çıkarmak için kurulduğu söylenen bu örgüt sadece bir arada yaşadıkları Türklere soykırıma varan vahşetler uygulamış en sonunda Ordumuzun çelik eli kafalarına inmiş, 1974 de ordumuz Kıbris Adasına çıkarma yapmak zorunda kalmıştır.

ASALA 1975 ve 1994 yılları arasında, Türkiye dahil 16 farklı ülkede Türk ve diğer sivil, mülki ve diplomatik hedeflere karşı bombalı ve silahlı eylemlerde bulunmuştur. ASALA'nın eylemleri 1979 yılından itibaren artış göstermiştir.

21 ülkenin 38 kentinde,silahlı, bombalı saldırı gerçekleştirmiştir. Bu saldırılarda Türkiye'nin 42 diplomatı öldürülmüştür.

Bu iki küçük Millet yani Rum ve Ermeni bu örgütlerle başarılı olamayınca EOKA VE ASALA'nın daha üst versiyonu PKK'yı devreye sokmuşlardır. Bütün avrupa ülkeleri bir bu kanlı örgüte kol kanat germiştir.

40 yıldan fazla bir süredir İsrail'in ve onun hamisi Amerika Birleşik Devletlerinin bizzat eğitip destekledikleri PKK kanlı elini Türk milletinin üstünden halen çekmemiştir.
Ordumuzun içerde ve dışarda bu alçak örgütün defterini düreceği günler uzak değidir.

Sehitler veriyoruz. BU vatan bizim olduğu günden beri şehitler vermiş kutsal vatan topraüının her karışı şehitlerimizin
mübarek kanları ile sulanmıştır.

Son yüz yılın tamamına baktığımızda gördüğümüz manzara moda mod aynı. Bir susuyor bitti zannediyorsun öbürü başlıyor.

Rum, Ermeni, Yahudi, bir biri ardına hızalanmış ağababalarının planlamaları ile dönerli bir şekilde saldırılarını sürdürüyorlar. Fakat başaramayacaklar.

Rum, Ermeni, Yahudi, sırayı bozmadan milletimize acılar yaşatmaya devam edecekler.

Bu alçaklara anladıkları dilden cevabı şanlı ordumuz verecektir.
İstanbuldan selam ve dua ile