Futbol dünyada en çok ilgi gören sporların en üst sırasında. Hiçbir branş yanına bile yaklaşamıyor. Dünyada futbol bir endüstri haline gelmiş. Petro dolarların futbola yönelmesi bir başka boyut kazandırdı. Özellikle Arap ülkeleri inanılmaz yatırımlar yapıyor, bir yerde hesapsız paralar harcadıklarını biliyoruz.

Mesela Suudi kulüpleri, yetenekli oyuncuları kadrolarına katmaya çalışmalarıyla manşetlere çıktı. Bu yıl transfer döneminde Suudi kulüpleri, yüksek profilli oyuncuları ülkeye çekmek için yaklaşık 1 milyar dolar harcadı.

Ülkemizde hemen hemen her kulüp maddi sıkıntılar içinde! Üç büyük kulübümüz milyarlarla ifade edilen borçları var!
Ve kısa vadede bir çare bulmaları zor görünüyor.

İddia diye başa bela bir oluşum futbolu ilgi alanı olmaktan çıkardı, seyir keyfini en alt sıralara düşürdü, akla hayale gelmeyen olayları yaşamaya başladık.

Üzerinden 8 gün gibi uzun bir süre geçmesine rağmen son futbol krizinde olay henüz aydınlanamadı. Dün akşam Fenerbahçe başkanı olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Yapılan anlaşmadan haberlerinin olmadığını söyledi. Başkanlığı döneminde Fenerbahçe'nin şampiyon olamayacağını belirtti. İnanılmaz bir durum!

Dünyada önemli 4 derbiden biri olan Fenerbahçe Galatasaray müsabakalarının şaibelerle devam edeceğinin işaretleri bunlar.

Arabistan'da oynama kararı ve yapılan anlaşmadan, protokolden marka takımlarımız yöneticilerinin haberinin olmaması ne demektir?

Kimi kasten, kimi bilgisi olmadan milyonlarla ifade edilen görüşler, haberler havada uçuşuyor. TFF hala sessizliğini koruyor.

O nedenle de olağan şüpheli konumunda!

Demek ki, bu konu ile ilgilenenler TFF belgeleri ile açıklama yapmadan herhangi bir yorum yapmamalı. Çünkü yeni bir hata ihtimali var!

Bir başka deyişle kaos devam ediyor!

Belki, planlı bir belirsizlik sürdürülüyor!

Olayın başladığı günden bu tarafa iki yazı kaleme aldım, Sayın Ali KOÇ'un açıklamaları sonrası ikisinde de yanıldığımı anladım. TFF açıklamaları belgeleri ile desteklenirse başkaca hayretler içinde olayları göreceğimiz de kesinlik kazanmış oldu.

Futbolun başkaca hiçbir yarışmada olmayan seyir zevki işkenceye dönmüş durumdadır.

Hille ve hülle futbolumuzun kanına işlemiş!

İtalyanların yaptığını yaparak yeni bir beyaz sayfa açmanın zamanı gelmiş de geçiyor.

Futbolu doyumsuz seyir zevkine kavuşturmak için ayrımsız her şeye yeniden başlamak lazım.

Karadeniz takımları bu hafta üçte üç yaptı. Trabzonspor, Samsunspor ve Rizespor'u tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Ankara'dan selam ve dua ile…