Rize Şehir hastanesi için dolgu çalışmaların tamamlandığını yakın zamanda üst yapı inşaatına başlanacağı belirtilmişti.
Karadeniz koridoru bölgenin coğrafi koşulları nedeniyle hastaneye başvuru oranı en yüksek yerlerden biri! Elbette bu tespite Rize en çok uyan il. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Araştırma Hastanesinde adım atacak yer yok.
340 bin metre kare alanda yapılması düşünülen Rize Şehir Hastanesinin üst yapı ihalesi dört gözle bekleniyor desem yeridir.
Genel seçimler yapıldı. Hükümet kuruldu.

Acil durum nedeniyle Rize Şehir Hastanesi bir an önce ihale edilmelidir.
Ak Partinin Rize Milletvekilleri Sayın Muhammed Avcı ve Sayın Harun Mertoğlu bu ihalenin zaman kaybedilmeden yapılmasını sağlamalıdırlar.
Dolgu alanını inceledim, her şeyi ile üstyapının yapım aşamasına hazır olduğunu gördüm.
İvedi işlerimizin başında Rize Şehir Hastanesi var.
Ovit tünelleri İkizdere bağlantısının 22 kilometrelik kısmında ihale henüz yapılmadı. Bu konu da gündemimizden artık düşmeli, ihalesi bir an önce yapılmalıdır. Yoksa Ovit Tünelinin bir anlamı kalmayacaktır.
Hava limanımız konulmayan seferlerden muzdariptir. Hava şartlarından çok etkilenen ve seferleri iptal edilen hava limanımızda gerekli cihazların sağlanması da sayın vekillerin gündeminde olmalıdır.
Sayın Avcı'dan bu önemli işlerimize el atmasını bekliyoruz.
Birbirini tamamlayan işlerin eğer bir ayağı eksik olursa istenilen neticeyi alamayız.
Hastalarımız yer yokluğundan perişan, yolcularımız konulmayan seferlerden perişan.
Şehir hastanemiz yapıldığında Hava limanımıza daha çok ihtiyacımız olacak. Rize Erzurum yolunda yapımı devam eden tüneller ve bağlantı yolları bir an önce devreye alınmalıdır.

Adamlar 100 yakın tüneli bitirdi biz hala 2 tünelle, Kınık ve Dallıkavak'la uğraşıyoruz. Rize Erzurum bölünmüş yolu geçen yıllara rağmen bitirilemedi!
İki vilayet arasında bu yolun bitirilmesi, hastanemizin yapılması, hava limanımızın eksiklerinin giderilmesi, nüfus yoğun bölgelere uçuşların düzenlenmesi, turizm altyapısının hazırlanması Rize'nin çehresini değiştirecektir.
Aslında marka bir kent olmaya çok yakınız.
Rize'de yaşanan işsizlik sorunu yukarıda bahsettiğim yatırımların tamamlanması ile kökünden çözülecektir.
Sayın Avcı bir hamlede bütün bu işleri bitirebilecek kapasiteye sahiptir.
Kısa zamanda ilgisini bahsettiğim işlere vermesini bekliyorum.
Selam ve dua ile…
Metin Topçu