Acısı ile tatlısı ile bir sezonu geride bıraktık. Çaykur Rizespor lig bitmeden hedeflediği kümede kalmayı başardı. Atmacalar, sezona mütevazi bir kadro ile başladı. Önceki sezon Rıza Çalımbay'ın kurduğu takıma Mehmet Özdilek'in takviyeleri ile lige hazırlanıldı.

Daha ilk maçlarda oynanan oyun alınan sonuçlar taraftarı ve yönetimi tatmin etmiyordu. Yeşil-Mavililer; düşe kalka bir performans sergileyerek alınan deplasman galibiyetleriyle ligin son sıralarında çırpınan bir takım görüntüsü verdi. Üst üste evinde 10 maç kazanamayan takımın gidişatını hiç iyi görmeyen yönetim, teknik heyetle yolları ayırdı. Sırada ki teknik adam bu şehri tanıyan renklerini ve hedeflerini bilen Karaman'dı. Yeni bir heyecan yeni bir kan geldi takıma. Özdilek yönetiminde adeta ayağında prangalar vurulmuş gibi oynayan futbolcular, Karaman yönetiminde daha istekli daha çalışkan bir görüntü vererek rakiplere karşı kaybetse de pozisyon bulan goller atan bir oyun mantalitesine büründü. Atmacalar, üst üste alınan puanlarla ligin dibinden uzaklaşmaya başlamıştı ki beş maçlık mağlubiyet serisi ile yeniden düşme korkusunu ensesinde yaşamaya başladı. Yine bir deplasman maçı ile gelecek sezon bu ligde bende varım dercesine Antep'ten üç puanı koparan Atmacalar, evinde de Akhisar'ı yenerek ligin bitmesine iki hafta kala ligdeki yerini garantilemiş oldu.

Son maçta rakip şampiyon Galatasaray; dostça başlayan müsabaka sahada da dostça devam etti. İki takımında her hangi bir iddiasının olmadığı karşılaşmada Hikmet hoca Galatasaray'a karşı genç oyuncu Muhammet Balcılar'a şans vererek maçtaki önemli bir ayrıntıya imza attı.

Gelecek yıl hesaplarının başlanacağı şu ilk günlerde ilk olarak teknik direktör Hikmet Karaman ile devam edilip edilmeyeceği konusunun bir netleşmesi beklenecek. Tecrübeli hoca takıma takviyeler istiyor. Gelecek sezon 11 yabancı ile sahada mücadele edilebilecek. Rizespor'un gelecek sezon ki hedefinin ligde kalıcı bir takım oluşturmak. Transfer sezonu hareketli geçeceğe benziyor. Daha çok para harcayan ve iyi oyuncuları bulup keşfeden takımlar ligde daha üst sıralarda yer alacaktır. Rizespor az bütçe ile akıllı transfer yapmanın yolunu seçecek. Genel itibari ile Rizespor 2014-2015 sezonunda sınıfı geçerken taraftarı ise sınıfta kalan kulüp oldu.