İnsan: Kendisiyle dost olan ona dair olanın farkındadır, oluşunun imkanlarını bilir, benliğini ideal bir yere konumlamadığı için hayatın getirebileceklerine karşı hazırlıklıdır, gerektiğinde kırılabileceğini, ağlayabileceğini, düşebileceğini fark eder çünkü kendisiyle yüzleşmiştir.

Tüm bunlar kendimizle olan dostluk ilişkisini belirleyen bir yerde duruyor ve bizi hem narsisizmden koruyor hem de kendi benliğimizle barışık olmamızı sağlıyor. Sonuçta ortaya bir hikaye çıkıyor, kişinin kim olduğunun hikayesi bu. Çünkü Schmid'in deyimiyle: 'İnsan hikayesi ile fark edilir ve başkasıyla karıştırılmayacak bir benlik kazanır: 'Bu benim işte, bu benim hikayem.o zaman diyebilir.
Başarı, gelebileceği en iyi yerde olabilmek için çalışıp çabalama yolcuğunda içsel barışıklık içinde olabilmektir.
Neden Yazdım bunları?
Bir zamanlar gazetem vardı. Rize'nin ilk renkli gazetesi. Vira Haber. Bir hikaye yazmak için yola çıkmıştım. İnsanlar tanıdım o dönemde. Bir çoğu hayatımdan çekip gitti. Fakat bazıları var ki asla unutmam…
Rize için ideallerim hayallerim vardı. Rize için hayalleri ve idealleri olan insanları arar bulurdum o zamanlar.
İşte o zamanlardan tanıştığım İş Adamı Sayın Kenan YELKENCİ beyi unutmadım. Onunla iş konuşmak, Rize'yi konuşmak Ülkemizi konuşmak o ilk gün ki gibi bana heyecan veriyor.
Çünkü ikimizin de yaşadığımız il için düşünceleri var. Hayalleri idealleri var.
O zamanlardan bu zamanlara ne çok şey başardık birlikte. Kenan Beyi hep yanı başımda gördüm.
Ovit meselesinde Hava limanı meselesinde hep beraberdik.
Kenan bey sözünü, düşüncesini esirgemeyen bir insan. Doğru bildiğini iş adamı olmasına rağmen sakınmadan söyleyebilen bir insan!
Dün kendisini iş yerinde ziyaret ettim.
İş yerini nezaket gösterdi gezdirdi bana.
İftihar ettim. Yaratıcılığını gözlerimle gördüm.
Rize'den bir başarı hikayesi yazmak kolay mı?
Asla değil. Zor iş.
Çünkü her zaman küçük yerlerin dertleri büyük ve çok olur.
Bütün bu zorluklara rağmen Rize'den Türkiye'nin her yerine. yurtdışına mal satmak zor iş. Bu zorlukları göğüsleyen bir güzide kuruluş YELKENCİLER ve Kenan bey.
Kenan bey kardeşimi hikayesini ideallerini yazarken görmek çok mutlu etti beni. Umarım hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan hayallerini gerçekleştirebilir.
Kısa bir ziyaretti ama bana çok şeyler anlattı bu ziyaret.
Kendisine başarılar diliyor ve başarı hikayelerini sizlere duyurmak istiyorum.
Selam ve dua ile…