Konyaspor maçı öncesi endişeli bir bekleyişimiz vardı. Öncesinde küme düşme hattında bulunan takımların aldıkları sonuçlar bizi biraz da olsa rahatlatmıştı.

Bu rahatlıkla çıktık karşılaşmaya. Kazansak büyük ölçüde korku tünelinden çıkıyorduk. Kaybetsek rakiplerin nefeslerini yine ensemizde hissedecektik. Sezon boyunca hakikaten talihsiz sakatlıklar yaşadık. Her zaman diyorum bu takımın buralara düşmesinde ki en büyük neden sakatlıklar. Sezon arası yapılan transferlere bakıldığında Lualua, Ahmet Görkem, Engin Baytar, Liban Abdi, Ümit Korkmaz takımda direk oynayacak isimler. Bu oyuncuları maalesef hiç bir arada hiç göremedik. Aksine hepsi de haftalarca takımdan uzak kaldılar.

Takım ligin ilk devresinde de, şimdi de bir iskelet oluşturamadı. Her maçta farklı çıkılan on birlerle takımın dengesi bir türlü kurulamadı. Dönelim maça. Konya maçında en çok göze çarpan oyuncu: oyuna sonradan giren Lualua… Bu takımın önemli bir dinamosuyum dercesine oynadı. Maç sonu herkes onu ayakta alkışladı. Oyuna girene kadar tek pozisyon var, oda rakibin direkten dönen topu. Oyuna Kwueke'nin sakatlığı ardından giren Lualua dengeleri bozdu. Takım oyununu oynamak isteyen bu oyuncu tam bir görev adamı. Hocasından taktiği alıp çıktı sahaya. Aldığı topları olumlu kullanarak arkadaşlarına yardım etti. Sahada liderlik vasfıyla arkadaşlarını sürekli yönlendirdi. Bir duran topta ceza sahası içine kestiği ortada golü bulmamıza neden oldu. İkinci yarıda harika bir ara pasla Ümit'i gördü. Yetenekli oyuncu zor pozisyonda golü yaptı. Ümit gelecek sezon isminden daha fazla söz ettirecek gibi. Kumaşı çok iyi yetenekli. Avusturya milli takım formasını terletmiş oyuncu talihsiz sakatlıkların ardından yeniden form grafiği yakalamak üzere, daha iyi olacak. Golün ardından usta ayak Lualua yeniden sahnede, şahane bir gole imza attı. Bu golle az sayıda taraftar artık bir derin oh çekti. Bu maç son dakikada yenilen gole rağmen alındı. Takım olarak mücadele üst düzeyde ama iyi oyun yok. Hani şimdi de iyi oyunumu düşünelim. Kazan geç, kalan dört maç. Aldın bir iki puan zaten yetecek sana. E o zaman bu haftadan itibaren kalan dört maçtan birini alıp artık seneyi düşünmeye başladık. İyi başlayan sezon ortalarda kötüye gitse de sonunu iyi bağlayacağız.