Süper Lig için en önemli maçlardan birinde Giresunspor'u evimizde ağırladık. Rakip küme düşmemek amacındayken, biz ise ligi ilk ikide bitirme planları yapıyorduk. Kalan son üç haftada her iki takım da konumunu belirlemek için galip gelmek zorundaydı.

Maça oyunu kendi alanımızda kabul ederek çıktık. Kontra ataklarla rakip kalede gol aramak amacındaydık. Bu anlayışla başladığımız maçta, üstüne üstlük takımımızın en önemli gol silahı Jallow, yedek kulübesindeydi. Rakibin üzerine iki adamla gitmeye çalışıyorduk, çoğu kez de Bikoko ilerde yalnız kalıyordu. Cenk Ahmet`in istekli futbolu ve hırsı maçın 20. Dakikasında bizi 1-0 öne geçirdi. Devamında; öne geçen yeşil-mavililerin, bu maçta fark atarak galip gelmesi gerektiğini düşünüyordum. Golü yiyen rakip, takım daha açık bir futbol sergileyecekti ki öylede oldu; ama bizim ilerde çoğalmamak gibi bir taktiğimiz vardı. İlk yarıda şunu sık sık yaşadık; Erkan ve Bikoko kanatlardan indi ama ceza sahasında hiç bir oyuncumuz yok topu geri çekmek zorunda kaldı. Taktik açıdan 1-0 a endeksli oyunumuz tüm taraftarları endişelendiriyordu. Maçın ilk yarısında bu tehlikeyi görmezden gelen Giray hoca, sahanın tek koşan oyuncusu Cenk Ahmet`i de sakatlığı yüzünden oyun alanı dışına alarak yerini Murat Hacıoğlu'nu oyuna aldı. Tecrubeli oyuncu vasat futbolu ile oyuna fazla bir katkısı olmadı ve maçın hayal kırıklığı olarak öne çıktı.

Maçın sonlarına doğru rakip takımın istekli futbolu beraberliği getirdi. Şunu anlamak gerçekten zor; bu takım ligin en çok gol atan takımlarından biri 1-0`ın üstüne yatmak niye. Riske atılan maç Çaykur Rizespor`un ilk iki umutlarını da büyük ölçüde aldı götürdü. Zaten Play-Off`u garantileyen bir takımın kaybedecek neyi vardı ki. Tamamen taktik yanlışlarıyla dolu bir maç fark olabilecekken beraberlikle sonuçlandı. Bu sonuç rakibinde işine yaramadı bizimde. Oynanmak istenen futbol ile süper lig rüyasını boşuna görmüş oluruz. İyi bir futbolcu değilim ama beni o konumda sahaya çıksam canımı dişime takar mücadele ederdim. Sahada ne mücadele nede hırstan eser yoktu. Keza mücadele eden takım agresif olur sarı kartlar havada uçuşur karşılaşmayı tek sarı kart görmeden tamamladık. Buda süper ligi ne kadar arzuladığımızın göstergesi.