Çaykur Rizespor rakibine karşı direnmedi maçı istemedi. Atmacalar son haftalarda Fenerbahçe maçı hariç bizi alıştırdığı futbolu artık izlemek bu maçta istiyorduk. Maç iki takımında birbirine üstünlük kurma çabası ile geçti. İyi başladık Kweuke ilede çok önemli bir pozisyondan yararlanamadık.

Topu ayağımızda tutarak rakibin oyun kurmasına izin vermedik. Beklenmedik bir anda rakip golü buldu. Çokta güzel hazırlanmış bir gol değil basitçe atılan bir goldü. Golün ardından beraberliği düşünen ve isteyen bir takım görüntüsünden oldukça uzaktık. Futbolcular sanırım ligi kafalarında bitirdiler. Ama bunu hesabını rakipler sorar daha lig bitmedi.

Fenerbahçe maçında konsantresi çok olan ekibimiz heyecanına yenilmişti. Bu maçta ise bu konsantreyi yakalayamamış bir takım görüntüsü verdik. Beraberliği bir ara pasıyla Kweuke'nin ayağından bulduk. Ender pozisyona girdiğimiz kısır bir mücadele oldu. Gol ardından rakibe çok fazla oynama şansı verdik, ceza sahamızın üzerinde rakip oyuncuları çok boş bıraktık. İyi bir takımız ama bu maçta kazanma inancının oluşamadığı düşüncesindeyim. Beraberlik ardından oyunu kabullenip iki gol daha yedik. Üç gole de bakınca Serkan'ın gününde olmadığını söylemek mümkün. Ne sahadakiler nede tribündekiler gollerin nasıl olduğunu anlamakta güçlük çektiler.

Oyuna ikinci yarı giren Sercan ve Lafferty istenilenden çok uzaklardı. Ofansa yönelik yapılan bu hamle istenileni tam olarak sahaya yansıtmadı. Rakip bizden daha akıllı oynayarak çok rahat üç gol buldu. Bireysel hatalarla bu sonuca katkı yaptık.

Şimdi Rizespor hedef takım konumunda. Altımızda ki üç takımın tek hedefi Çaykur Rizespor. Onların kazanmaları bizim kaybetmemiz arada ki farkı her hafta açabilirde kapatabilirde. Gelecek haftaki Kasımpaşa maçı çok önem kazandı. Bu maç ya kazanılacak yada kazanılacak. Taraftarının da desteğiyle ekibimiz bu maçtan en iyi skorla ayrılacağına inanıyorum. Yoksa yine kabus dolu günler bizi bekler.