Son derece önemli olan Karşıyaka maçından üç puan almanın mutluluğunu yaşaya duralım ama bir o kadar da tedirginiz. 85. dakikada galibiyet golünü bulan Rizespor`da güzel futbol izlemek ne yazık ki mümkün olmadı. Maç boyunca deplasman takımı gibi oyunu kendi yarı alanımızda kabul edip kontra ataklarla rakip kalede gol aradık. Arı gibi çalışan kanat oyuncuları maalesef bal yapmaktan yoksundu. Ancak ligin gol kralı Bikoko sahneye çıkarak bir kanat oyuncusu gibi kale çizgisine indi ve pasını Jallow`a vererek takımının galibiyet golünde önemli rol oynadı.

Maça tutuk başlayan Yeşil-Mavili ekipte futbolcuların sahada ne yapmaya çalıştıklarını izlerken bir taraftan da rakip takımın golü arzulaması, taraftarı maçın ilk yarım saatlik bölümde olumsuz düşüncelere itti. Sol kanat oyuncusu Erkan Kaş, oyunda kaldığı sürede sürekli topu ayağında ezerek ataklarımızın hızını kesti. Hocası tarafından sık sık uyarılan genç oyuncu, ceza sahasına isabetli ortalar yapamadı. Oynadığı maçlarda oyuna katkısına alıştığımız bir futbolcu, geçmiş maçlarda rakip oyuncuları saf dışı bırakarak, yaptığı ortalarla takıma nasıl katkı sağladığını biliyoruz. Bu maçta formundan çok uzak olduğunu gördük. Rakip, bulduğu pozisyonları harcarken biz, ilk yarıda en hareketli ve üretken oyuncumuz Cenk Ahmet ile tek gol pozisyonumuzu yakalayabildik.

Maçın ikinci yarısında sahada daha diri bir takım vardı. Kapanan rakibin üzerine kanat atakları ile gidiyor, gol fırsatları arıyorduk. Nitekim golü de, bu kanat ataklarının birinide, iki defans oyuncusunun paslaşmasıyla bulduk. Yeşil-Kırmızılı takım, ligde iddiası olmamasına rağmen oyunu bırakmadı. Üst üste yaptığı değişikliklerle de beraberliği yakalamayı başardı. Bu dakikadan sonra, maç dönmez dediğimiz anda, sezon sonunda gol kralımız olacağını tahmin ettiğimiz oyuncumuz Bikoko, oyuna girerek maçın kaderini değiştiren golü bulmamızı sağladı. Golü atan Jallow`u tebrik eden takım oyuncuları sonrasında Bikoko`nunda goldeki payını unutmayarak, onunla da sevinçlerini paylaştılar. Giray Hoca, yan toplardan gol aramak amacıyla maça başladı; ama kanat oyuncuları yeterince takıma katkı sağlayamadı. Oyunu değiştiren pozisyonlarda kanat oyuncuları yoktu. Bir nevi taktik tuttu; ama önümüzdeki maçlarda bu takımın eksik yönleri tamamlanmaz ise bırakın ilk ikiyi play-offtan bile süper lige çıkmamız zor olacak.

Geri kalan beş maçımız var. Bu maçlardan dördünü alarak süper lige çıkmamız mümkün gibi görünüyor. Rakiplerimiz aralarında oynayacakları maçlardan çıkacak sonuçlar ligin sonucuna etki edecek. Son Akhisar maçı final maçı olabilir. Sakarya, Güngören ve Giresun maçlarını kazanacak güçteyiz. En zor maçlarımız Bolu deplasmanı ve evimizdeki Akhisar maçı gözüküyor. Hep beraber inanılıp bu takım varını yoğunu ortaya koyarsa süper lig hiçte zor değil.
Ey Rizespor taraftarı 'Artık şu süper lig coşkusunu tribünlere taşımanın zamanı gelmedi mi?' Bu takım tüm Rizelilerin, bütün şehir hep beraber inanırsa bu takım şampiyon olur.