Bir yıl aradan sonra Çaykur Rizespor ipi göğüsledi, Süper Lig'e geri döndü.

Yöneticisinden teknik kadroya futbolcusundan malzemecisine herkesi tebrik ediyorum.

Lig mücadelesinde zaman zaman hemen hemen hepsi çok eleştirildi. Ağır sözler söylendi. Şimdi sevinme zamanı. Eleştiri zamanı değil. Bir süre sevinci yaşamak herkese çok iyi gelecek.

Rizespor bunu hep yapıyor. Fakat süper ligde kalıcı olmayı başaramıyor.

Çünkü uzun yıllardır kendi bünyesinden oyuncular yetiştiremiyor.

Bir yerde bir arıza var.

Görünen o ki yakın zamanda bünyesinden süper lige oyuncu kazandırması mümkün olmayacak.

Altyapıdan oyuncu çıkarması şimdilik mümkün değil. Bir an önce bu meseleye yönetimin el atması yeni oyuncularla altyapı mutlaka harekete geçirilmeli çünkü süper ligde kalıcı olmanın bir başka yolu yok. Önüne gelen haklı olarak asansör takım yakıştırması yapıyor. Bu sene Süper lige çıkan Samsunspor, geçen sene Giresun sporun lige çıkması bu sene başarısız olması ve ligden düşme ihtimali hep aynı gerekçelere dayanıyor. Altyapıya önem vermeme!

Karadeniz futbolu çok seviyor. Nerede ise sporda en önemli branş.

Çok uzun yıllar Trabzonspor'un başarısı ile avunduk. Geçen sene yaşadıkları şampiyonluk bir sevinç dalgasına sebep oldu fakat bu sene onlar da başarısız oldu. Trabzonspor'un çok başarılı olduğu yıllarda bünyesinde yetiştirdiği sporculara dikkat çekmek istiyorum. Marka bir takım olmasının tek sebebi altyapıdan yetiştirdiği oyunculardır.

Eğer Rizespor Altyapıyı süratle devreye alamazsa hüsran yaşamamamız kaçınılmaz olacaktır. Çünkü taşıma su ile değirmen dönmez.

Seyircinin de sabırlı olması lazım. Futbolun en üst basamağı olan süper ligde yarışan takımları seyretme imkanı her zaman mümkün değil. Kabul etmek lazım ki süper ligde tutunmak kolay iş değildir. Yukarıda izah ettik. Öte yandan büyük paralar da gerekiyor. Yönetim bu manada bugünden kaynak teminine gitmesi gerekiyor. Dört büyük diye tabir edilen Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un mali krizlerini düştükleri dar boğazları görmemiz gerekiyor. 3 er 4 er milyar borçları var. Rizespor bu harcanan büyük borçları görmesi gerekiyor. Ona göre hazırlıklar yapması gerekiyor.

Gördüğünüz gibi şampiyon olduğumuz günde bile güzel duygulardan fazla bahsedemedik.

Tüm Karadeniz takımlarına ve bu sene Süper Lig'e çıkan Rizespor'a kalıcı olma adına başarılar diliyorum.
Selam ve dua ile…