Nisan ayının ortasıyla birlikte Rize'ye bahar geldi.

Soğuk havalar yerini güzel ve ılık havalara bırakırken, adeta yazdan kalma günler yaşanıyor. Yeşilin her tonunu barındıran Rize'de bahar ayları ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Deniz ve doğanın buluştuğu bu cennet köşesinde, baharın gelişiyle birlikte her yer yeşile bürünüyor. Ağaçlar çiçek açıyor, mis kokular yayılıyor ve doğa adeta bir ressamın elinden çıkmış gibi canlanıyor.

Rize'de bahar aylarında yapılabilecek birçok şey var. Yemyeşil yaylalarda doğa yürüyüşleri yapabilir, serin sularında piknik yapabilir veya yayla evlerinde konaklayabilirsiniz. Karadeniz'in hırçın dalgalarına karşı balık tutabilir veya deniz kenarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Yöresel lezzetleri tatmadan Rize'den dönmek olmaz. Muhlama, hamsi, laz böreği ve karalahana sarması gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. Rize'nin meşhur çayından da içmeden olmaz.

Eğer doğayla iç içe olmak, yeşilin ve mavinin tadını çıkarmak istiyorsanız Rize'ye bahar aylarında gitmenizi tavsiye ederim. Rize'de unutulmaz bir tatil geçirmenize ve baharın büyüsünü hissetmenize imkan tanıyacak birçok güzellik sizi bekliyor.

Rize'de bahar aylarında yapılabilecekler:

  • Yaylalarda doğa yürüyüşleri yapmak

  • Piknik yapmak

  • Yayla evlerinde konaklamak

  • Balık tutmak

  • Deniz kenarında keyifli vakit geçirmek

  • Yöresel lezzetleri tatmak

  • Rize çayının tadına bakmak

Rize'ye nasıl gidilir?

Rize'ye karayolu ve havayolu ile ulaşım mümkündür. Trabzon Havalimanı'na Türkiye'nin birçok şehrinden direkt uçuşlar bulunmaktadır. Havalimanından Rize'ye otobüs veya taksi ile ulaşabilirsiniz. Karayoluyla da Rize'ye ulaşım mümkündür. İstanbul'dan Rize'ye arabayla yaklaşık 10 saatte ulaşabilirsiniz.

Rize'de nerede kalınır?

Rize'de her bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Oteller, pansiyonlar, bungalov evler ve yayla evleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Rize'ye bahar aylarında gitmeyi planlıyorsanız önceden konaklama rezervasyonu yaptırmanızı tavsiye ederim.