Çaykur Rizespor yine eline geçirdiği bir fırsatı tepti.

Ligin ortasına geldik. İlk yarıyı lider tamamlamamıza alacağımız üç puan yetiyor. Maçta evimizde. Rakip orta sıralarda yer alan Boluspor. Saha zemin futbol oynamaya müsait. Seyircimiz tribünde takımın önemli bir eksiği de yok. Yani her şey lehimizde. Artı yenersen devreyi lider kapatma şansın var. O konsantre ile maça çıkıyoruz.

Maç başladı. Bir pozisyon yakaladık. Ardından rakip takım orta sahadan atılan bir topla kalecimizle karşı karşıya kaldı. Ve golü yedik. Bu sene sıkça yaşadığımız kademe hatasını yine yaptık. Geri uç oyuncularımızın bir biri ile koordineli yardımlaşması ve iletişimi eksik. 16 haftada buna çare bulunamadı. Rakibe çok pozisyon veriyoruz. Allahtan gol atan bir takımız yoksa şu an ligin dibine demir atmış bir Rizespor izlerdik. Üst sıralarda yer alan takımlara bakıldığında en çok gol yiyen takım biziz. Bunu göze alarak ligin ikinci devresinde takviye şart.

Boluspor takımı maça iyi konsantre olduğunu gördük. Agresif oyunu ile maçı lehine çevirmek için her şeyi de yaptı. Golü yedikten sonra kendine gelen yeşil mavililer beraberliği yakaladı. Öne geçmek için ataklarımızın sıklaştığı dakikalarda Osman Fırat'ın acemice hareketi penaltı atışına dönüştü. İlk yarı rakip takımın üstünlüğü ile sonuçlandı. Maç başlamadan bir puana razı olmayan Rizespor taraftarının kafası devre arasında karışıktı. Dolaysıyla Hüseyin Kalpar'da böyle bir sonuç beklemiyordu.

İkinci yarıya daha hırslı çıkan taraf Rizespor'du. Maçı kazanma şevki taraftarıda ayaklandırmıştı. Dakika 49 hakem penaltı noktasına hükmetti. Bu karar herkesi şaşırtmıştı. Hani pozisyonlar vardır ya vermesen de bir şey demezler. Böyle bir andı. Murat Hacıoğlu topu aldı penaltı noktasına koydu. Ama kendine güveni yoktu. Kemal Aslan'ın üç yıl önce attığı penaltıyı hatırlayanlar vardır. Böyle bir vuruş izledik. Kaçan penaltı saç baş yoldururken Murat Hacıoğlu hoca tarafından oyundan alındı.

Erkan Kaş ve Mehmet Al'ın oyuna girmesi ardından oyunun hakimiyetini de elimize geçirdik. Üst üste ataklarımız golü de getirdi. Galibiyet için varımız yoğumuzla baskı kurduk. Ama şansızlık bir türlü top kaleye girmedi. Üst üste dördüncü beraberliğimizi alarak ligi averajla ikinci sırada tamamladık. Şimdi 16 maçın eksiklerini masaya yatırmanın zamanı.