Beşiktaş gibi bir takımla evinde maça çıkıyorsun. Rakip güçlü ve kazanmaya yakın. Sen daha fazla dikkatli ve hatasız oynamalısın ki kazanasın. Daha dakika bir. O faul neden. Top orta alanda ve köşede. Daha ilk dakikada hakem mesajı verdi. Akıllı olun olmazsanız canınızı yakarım. Tabi yakar Anadolu takımıyız ya… Ama kazanmak için hakemi de yenmek gerekiyor çoğu zaman. Hele rakibin üç büyüklerden biriyse. Taraftarı çok takipçisi çok dolayısıyla hakemde çekiniyor. Ona yapılan yanlışla tüm spor kamuoyu ayağa kalkıyor hakemi federasyonu yerden yere vuruyor.

Maçın ilk devresinde forvet hattında ki eksiklerle maça çıkan Rizespor etkili olduysa da ilerde son pasları ve son vuruşları yapamadı. Sahada yürüyen Holosko'ya tahammül etmek hiçte kolay değil. Ama eldeki malzeme bu dercesine hoca onu oyunda 90 dakika sakladı. Oda sadece koştu. Hani bal yapmayan arı misali. Maç sonrası aldığım istatistiklerde maçın en çok koşan ismi açık ara Holosko! Hakem bize yapılan faulleri görmedi, takdir haklarını hep Türkiye'nin büyük kulüplerinden Beşiktaş lehinde kullandı. Lakin böyle bir pozisyonda da gol geldi. Golü not alma telaşına düştük ki Kıvanç kırmızıyı gördü. O dakikaya kadar iyi oynadığımızı, rakibe pozisyon vermediğimizi söyleyebilirim. Golü yedik tamamda o kırmızı olmamalıydı. Takıma ve taraftara ihanet edercesine oyunda bir eksik kaldık. Bu sorumsuzluğun izahı yok. Hakeme kızıp kendi takımını neden yakıyorsun kardeşim.

10 kişi ile golü de bulduk. Yine bir olmadık pozisyonda Koray aynı sorumsuz ve tecrübesizliği gösterdi. Hakemi bu kartlardan dolayı eleştirmek yersiz olur. İkisi de ne yazık ki kırmızı ver dercesine haklıydı. Oyunda kalan oyuncular direndi ama yeni transfer Obraniak elleri havada çıktığı topta rakibe üç puanı adeta hediye etti. İsteyen takıma biz al dedik. Yok olmaz dedi biz al hadi dedik. Bu maçın hakkı bu değildi kesinlikle. Daha bir takım olamadık. Az kaldı ama olamadık. Herkes sahada sorumluluğunu bilmeli ve ona göre mücadele etmeli. Hikmet hoca çok haklı; bu maçı 11 kişi tamamlasaydık sonuç bu olmazdı. Son sözüm taraftarımıza günlerden Pazar ve rakip Beşiktaş. Tribünlerde sadece 3 bin 37 taraftar var. Ey maça gelmeyen Rizeliler; Spor Toto Süper Lig maçları sayılı şehirde oynandığını unutmayalım. Bu arada Passolig'i bahane etmeye artık gerek yok. Herkes işleyişi öğrendi ve 10 bine yakın Çaykur Rizespor Passolig satıldı.