Üniversiteler bulunduğu yerin ekonomik, kültürel, kişisel gelişim ve spor yapısına katkı veren kuruluşlardır. Bulunduğu toplumu daha ileriye taşıma gibi bir görevleri var. Bunları yaparken yerelin hassasiyetlerine de dikkat etmeleri gerekiyor.
Okuyucu arkadaşlarımdan biri önemli gördüğü bir durumu ortaya koydu bizde düzeltilmesi yönünde konuyu sayın Rektörümüze ilettik.
Bahsedilen yerde bu vilayete ait olmayan renkler zemine işlenmiş, adeta alay edercesine boydan boya bu vilayete ait olmayan renklerle bezenmişti spor alanları.
Sayın rektör süper lige çıkan şehrimizin takımı göz bebeğimiz Rizespor'un renkleri yeşil mavi ile bahsi geçen sahaları boyadı.
Zaman geçirilmeden yapılan bu işlem yüreğimize su serpti.
Hastanemizin çöp torbalarına da aynı mantıkla aynı renklerin işlenmesi Üniversitemizde bir şeylerin birileri tarafından kullanıldığını görmek üzüyor insanı ve bunu yapanların ekmek yedikleri yere ihanete varan davranışlar göstermesi ilgimizi çekmiyor değil. Kim tarafından bu yapılar oluşturuldu sorusu havada asılı kalıyor.
Rizemiz marka bir şehir olma yolunda önemli adımlar atıyor. Üniversitemiz var. Süper ligde yeşil mavi takımımız Rizespor kimliğine yakışır şekilde ilimizi temsil edecek. Allaha bin kere şükürler olsun ki dünyada parmakla gösterilecek güzellikte ve modern bir hava limanımız var. Şehir hastanemizin dolgu sahası hazır, 1000 yataklı modern hastanemizin temelinin atılmasını ve kısa zamanda hizmete girmesini bekliyoruz. Çünkü marka bir şehir olma yolunda bu da çok önemli bir merhaledir. Ülkemizde ve ilimizde büyük gelişme beklediğimiz turizm yatırımlarının behemahal başlaması lazım. Duyulan ilgiyi boşa çıkarmamak lazım.
İşte bütün bu nedenlerle Sayın Rektörümüzün gösterdiği duyarlılık çok ama çok önemlidir.
Değerlerimize sahip çıkması, üniversitemizin diğer konulardaki başarısı kadar önemlidir.
Kim ne der sorusuna aldırmadan bir günde bir olumsuzluğu gidermesi bende derin bir iz bıraktı.
Sayın rektörümüz Profesör Doktor Yusuf YILMAZ beye çok teşekkür ediyor ve üstün başarılar diliyorum.
Evet inadına Yeşil Mavi…
Selam ve dua ile…