Her şeyin 90 dakikada belli olacağı bir maça çıktık. Arkasında 14 bin taraftarı alan ekibimizin kazanmaktan başka çaresi yoktu. Süper ligde oynanan son maçların aksine bu maçta kaybeden takımın Play-Off şansı vardı. Maçın henüz 6. Dakikasında ekibimiz 1-0 yenik duruma düştü. Çok sayıda taraftarın desteğini arkasına alan yeşil-mavili takım bu dakikadan itibaren rakip kalede pozisyonlar yakalamayı başladı. Atılan iki gol ofsayt ve faul ile geçersiz sayılırken hakemin verdiği kararlarla maça hakim olamadığını hissettirdi. Sakatlığı geçen ve takıma geri dönen Cenk Ahmet ilk devrenin yine en çok üreten ve koşan futbolcusuydu. 38. Dakikada rakibi ile ceza sahasında girdiği pozisyonda yerde kalan Cenk Ahmet takımına penaltı kazandıran isim oldu. Atılan penaltı golüyle beraberliği yakalayan ekibimiz 2. Gol için yüklenmeye devam ederken ilk yarı sona erdi.

Dört sezondur bunca taraftar desteğini arkasına alamayan Çaykur Rizespor maça kafa olarak tam hazır ve konsantre olduğunu söyleyemeyiz. Maç boyunca istekli bir futbol oynanmadı. Zaman, zaman kişisel hatalarla zor durumda kalan kalemizde Ramazan görevini yapmakta zorlandı.

İkinci yarıda sahada kapanan ve kontrataklarla hızlı çıkışlar yapan bir Akhisar takımı vardı. Rakibin üzerine gittikçe arkada boşluklar veriyorduk. Kazanmaya ihtiyacımız vardı bu yüzden risk alarak oynuyorduk. Orta alanda Şahin Ali çok koşarken Hair Zeqiri bulduğu topları olumsuz kullanması ekibimizin ataklarını yavaşlatıyor top kaybına neden oluyordu. Zeqiri'ye 73 dakika tahammül eden Giray hoca Erkan Kaş'ı oyuna almasıyla beraber rakibin üzerine daha çok gitmeye başladık. Akhisar takımı oyunu soğutmak adına her şeyi sahada yapıyordu. Dakikalar 79'u gösterdiğinde çok yorulan Cenk Ahmet'in yerine Cumaali oyuna dahil olmuştu. Son on dakikaya girilirken taraftarın sessiz bekleyişi tedirginliğin göstergesiydi. Bu dakikalarda ataklarımızın yoğunlaşması taraftarın inanılmaz desteğini beklerken ne yazık ki bu akrasyonlar sahada ve tribünde yoktu.
Ceza alma pahasına yapılan anonslarla taraftarın ayağa kalkması sağlandı. Son dakikalara girildiğinde gelen şok bir golle tüm şehrin süper lig umutları şimdilik suya düştü. Çaykur Rizespor artık Play-Off'ta kalan maçlarda süper lig şansı arayacak.
Akhisar takımı oynadığı akıllı futbol ile süper ligi hak edercesine bizi evimizde 2-1 yenmeyi başardı.