Rizespor ligin sonu yaklaştıkça kabus dolu günleri artık geride bırakmak isteyerek Antep'e gitti. Bu sezon altta da üstede ligden kopmalar olmadan bir mücadele sergilendi. Yukarda her hafta lider değişirken alt tarafta son üç takım yukarıları zorladı. Bir gün önce oynanan Eskişehir maçında Karabük'ün berabere kalması Rizespor'un iştahını da kabarttı. Galip gelse fark 6 puan. Öylede oldu. Maça bakarsak ilk yarı rakibi sahadan silen bir Rizespor vardı. Haklı bir penaltı ile ilk yarı 1-0.

İkinci yarı ev sahibi bambaşka çıktı sahaya. Atak üstüne atak ve muhteşem bir gol. O anda hesaplar yine dört puan fark üzerine kurulmaya başlandı. Ama tecrübeli teknik adam Hikmet Karaman yedekten oyuncuları sahaya sürerek takımın hızını artırdı. Ceza sahamızda yaşanan bir olayda Viera'nın apaçık eline top çarptı ama topun ayaktan sekmesi ve arka tarafta eline çarpmasını hakem doğru bir kararla devam ettirdi. Pozisyondan dakikalar sonra verilen faul ve Lafferty'nin golü. Golde apaçık ofsayt var. Sezon başından bu yana aleyhimize verilen kararlar ardından ilk kez hakem şansı bizden yanaydı. Trabzonspor maçında top bizi sevmedi demiştim. İyi oynadık ama puan alamadık. Bu maçta hakem şansıda futbol şansıda bizden yanaydı. Antep maçında tabiri caizse üç puanla 'Altın Bulduk'.

Her şey bitmedi. İyi oyunu 90 dakikaya yaymak gerekiyor. Son vuruşlarda biraz daha başarı şart. Akhisar maçını kazanarak işi bitirmek istiyoruz. Şu an net bir şey yok. Hatta korkularımızı erteledik. Son üç maçta 4 puan bizi rahatlatacak. Maç sonrası programlarda Rizespor'un artık kurtardığı düşen takımların belli olduğu gibi yorumlar yapıldı. Yine rehavete kapılarak son haftaları bıçak sırtında geçirmemeliyiz. Hedef Akhisar – Konya maçında alınacak 4 puan. Ardından gelecek yılın hesaplarını yaparız.