Rize Artvin havalimanımızda Nisan’da hizmet verilen yolcu sayısı 97.155,  uçak trafiği 644,taşınan yük 720 ton, yılın ilk 4 ayında hizmet verilen yolcu 337. 037, taşınan yük 2.406 ton oldu.

Bu rakamlar yıl itibariyle hava alanımızı 1.000.000 yolcu sayısını aşacağını gösteriyor istenilen seferler bir türlü konulmamıştır. Halen 2 vilayete seferler var. İzmir’e haftanın belirli günleri seferler var. Yeni seferler ihdas edilmedi. Bu durumda havaalanının kapasitesini dolduramadığından bahsetmek abesle iştigaldir. 70 senede kapasitesine yaklaşamayanların hezeyanlarıdır. Bu sorunla ilgilenmeyen siyasilerin beceriksizliğidir.

Rize Erzurum bölünmüş yolunda hiçbir gelişme göremiyorum. Yapımı devam eden iki tünelde çalışmalar ağır aksak devam ediyor. İlgilenen yok! 

Rize Erzurum arası bölünmüş yol tam bittiğinde yaratacağı sinerjiyi herkes görecek. Fakat yılan hikayesine dönen bu yolun biteceği yok. İki vilayetin siyasileri neden bu yolla ilgilenmez anlamış değilim.

Rize Erzurum arasını 1,5 saate indirecek ve yapımı devam eden Lojistik limana bağlantı sağlayacak bu önemli yolda esaslı bir araştırma gerektirecek olaylar yaşanıyor. İhale iptallerinin altında ne var sorusu aklımdan çıkmıyor. 12 senedir devam eden bu yol çalışması ne zaman bitecek? Birbirine bölünmüş yolla bağlanamayan sadece Rize ve Erzurum olması ayıbını kimin hesabına yazalım? 

Şaştım kaldım doğrusu.

Hastane inşaatında “Rizeli çalıştırmam” diyen bir mantık ihaleyi almış diyorlar. Eğer bu doğru ise bu ayıp Rize’de Ak Partiye yeter. Başka bir hata yapmasına gerek yok. Hastaneyi Rize’ye kazandıran Recep Tayyip Erdoğan.  Cumhurbaşkanımız. Rize reisin ana baba ocağı. O işyerinde “Rizeli almam” diyen bir mantık. Kimden, nerden olursa olsun rezalettir.

AK Parti Rize’de milletvekili kaybetti. 

İşte size sebep! 

Eğer ilk genel seçimde hiç vekil çıkaramazsa açıkçası şaşırmayacağım. 

Artvin Erzurum’a zor coğrafyada ulaşabildi. Keza Trabzon zaten yüzlerce tünelle bölünmüş yolunu en konforlusundan yaptı. Biz hala seyrediyoruz ve birbirine bölünmüş yolla bağlanamayan il unvanını bir utanç vesilesi olarak taşıyoruz.

Bu durumu Rizelilere yaşatanlar bunun ceremesini elbette göreceklerdir. Fakat her durumda kaybeden Rize olacaktır.

Baki selam ve dua ile…