Zor günlerden geçiyoruz ... Yargınlar, seller, pandemi, depremler sarstı ülkemizi. Bu halde bile çok önemli işlere tanıklık ediyoruz.

HÜRKUŞ, HÜRJET, KIZILELMA MMU havalandı, Altay tankı görünür oldu. İlk kez bir markamız, arabamız oldu. TOGG. Üzüntülerin arasında göğsümüz alabildiğine kabardı, adeta havalara uçtuk. Ben razıyım Allah'a sizden razı olsun.

Sayın Cumhurbaşkanım; Karadeniz, özelde Doğu Karadeniz ülkemizdeki gelişmelerden payını aldığı işler var, ucuna dahi yaklaşamadığımız hizmetler var.

Devasa altyapı yatırımlarını gerçekleştirdiniz. Demir yolu bağlamında hızlı tren hatları giderek yayınlaşıyor, insanımız bu modern ulaşım şekliyle birbirine daha kolay ve hızlı ulaşabiliyor.

Bölgemizde sanayi yok, kısa zamanda da olmayacak. Doğu Karadeniz bölgesinin tek çıkar yolu turizmdir.

Doğu karadeniz boydan boya bölünmüş yola kavuştu, Hava limanlarımız yapıldı. Eksiğimiz tren yoludur.

Tren yolu olmadan yetmeyen karayolumuzla turizmden payımızı alamayız.

O nedenle Samsun'dan Sarp'a uzanan demiryolunun mutlaka yapılması lazım. Samsun Ordu Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin heyecanla vereceğiniz önemli bir kararı sizden duymak istiyor.

Başka çıkış yolumuz yoktur. Hangi uzmana hangi kuruluşa bu bölgenin 'kurtuluş yatırımı nedir' diye sorarsanız karşınıza mutlaka ve mutlaka demir yolu çıkacaktır.

Çorum ve Merzifon'u eklediğinizde sekiz vilayet onlarca kaza sizden bu hizmetin sözünü vermenizi beklemektedir.

Biliyoruz ki Samsun'dan Sarp'a demir yolu kararını sizin vermeniz bu bölgede yaşayan insanımıza çok büyük imkanlar sunacak, insanımız çok mutlu olacaktır.

Neredeyse her kapıda bir şehidin yattığı Doğu Karadeniz ve insanı ülkemizin çimentosudur. Vatanına büyük bir sadakatle bağlı insanımız heyecanla Samsun'dan Sarp'a Tren bekliyor.

Derdimizin dermanı sizsiniz, umudumuz sizsiniz.

Rize meydanında halkımıza vereceğiniz müjde dalga dalga bütün Türkiye'de yankılanacak ve önünüze çıkacak bütün engelleri dualarımla aşacaksınız.

Samsun Sarp demir yolundan buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Selam ve dua ile