2023 genel seçimleri yaklaşırken herkes kesenin ağzını açtı.
Vaatler dizi dizi…

Kılıçdaroğlu Trabzon'da Samsundan Sarp'a uzanan 530 kilometrelik Hızlı Tren sözü verdi.
İktidar kanadı boş durmadı Adil olmayan bakanının ağzından Ankara Samsun, Samsun Sarp demiryolunu gündeme taşıdı. Ucunda Trabzon Erzincan'ı da ekledi.

Doğru Karadeniz bir metre demiryolu olmayan 7 bölgeden biri.
Milyonlarca nüfus, onlarca kent, yüzlerle ifade edilen kazalar demiryolu ile tanışmamış.
Aslında sözü verilen bu güzergahlar çoktan hak etmiş demiryolunu. Şartlar elvermediğinden midir nedir, ancak şimdilerde hem muhalefetin hem de iktidarın gündeminde.

Kime inanalım?
Bir tarafta uzunca bir zamandır iktidar yüzü göremeyen muhalefet, diğer yanda Türkiye'de önemli altyapı yatırımlarını birer beşer onar yapan bir iktidar.
Seçimlerin kıl payı kazanılacağını işaret eden anketler var. 21 yıldır Ak Parti iş başında. Eğer kazanırsa Doğru Karadeniz halkının demiryolu ihtiyacını giderebilecek tarafta yakın duruyor.

Karadeniz'de tamamlanan hava limanları limanlar ve karayollarının altın gerdanlığı demiryoludur. Kara yolunun ihtiyacı karşılamadığını bilmeyen yok.
Samsundan Sarp'a uzanan demiryolunu söz vermek herkese kazandıracağı belli olan bir yatırım. Hem sözü veren kazanacak, yapılması halinde bir bölge kazanacak, ülkemiz kazanacak.

Eğer Tayyip Erdoğan Karadeniz gezilerinde, ülke gezilerinde bu yaraya parmak basıp söz verirse bir adım öne çıkacak. Sebebi, hem adı geçen bölgede yaşayanlar hem de büyük şehirlerimizde ikamet eden milyonlar çok sevinecek.
Bütün Karadeniz halkı sadece sayın bakandan değil, iktidara en yakın adayından da Samsun Sarp demir yolunun yapılacağı müjdesini duymak istiyor.

Etaplar halinde yapımını öngördüğümüz Samsun Sarp Demiryolu onlarca vilayete, yüzlerce kazaya hitap edecek. Çorum, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin gerçek bir bayram yaşayacak.
Halkımız Samsun Sarp demiryolunu çok istiyor.
Yüreği yaralı!

Demiryolları bakımından ortada bir adaletsizlik var.
Bu adaletsizlik yere göğe sığmayan bir durumdur.
Biliyoruz ki bakanın dediği kendi vilayetine çerezdir. Ve asla ona inanmıyorum.

Sayın Erdoğan Karadeniz'e bu müjdeyi kısa zamanda vermesi lazım.
Bölge insanın sabrı kalmamıştır.
En kısa zamanda Samsun Sarp Tren Yolunda buluşmak üzere…
Selam ve dua ile…