Bir süredir cennet vatanım Rize'deyim. Uzunca bir zaman daha da kalacağım Allah nasip ederse.

Yüreğime oturan olayları görünce sevincim kursağımda kalıyor.
2012 yılında başlanılan Ovit tünelleri ve bağlantı yolları maalesef beklentilerimi karşılamaktan uzak.
Zamanında bu işin sürüncemeye bırakılacağını görmüş ve Rize Erzurum yolunun 2035 de bile bitmeyeceğini yazmıştım.
RTSO başkanı Sayın Aziz Karamehmetoğlu bu sıralar iki önemli açıklama yaptı. Birincisi Erzurum hava limanı yakınlarında yapılacak 7 kilometrelik bir tünelin Rize Erzurum Yolunu 30 kilometre kısaltacağını açıkladı. Siyasettin ilgisini neden çekmedi anlamış değilim. Trabzon Erzurum yolunu sadece 4 kilometre kısaltan yere milyarlar harcanarak Zinagana tünelleri yapıldı. Sadece daha konforlu ulaşım sağlansın diye çünkü ulaşımda herhangi bir problem yoktu. Ama Rize Erzurum yolunu 30 kilometre kısaltacak bir alternatife bigane kalıyoruz. Çok yazık. Geçen zamana ve yapılan israfa!

Rize Erzurum arasını 2 saate indirecek hamleyi geçtim, İkizdere Ovit arasında 22 kilometrelik bölümde viyadük ayağı demirleri pas tuttu. Müteahhit ortada yok. Proje yarım kalmış ilgilenen yok. Dallıkavak ve Kırık türelleri bitmiyor Allah aşkına. Gözleriniz ne zaman açılacak?
Sayın başkan ikinci açıklamasında yeni ve muhteşem hava limanımızda yaşanan sıkıntılara değindi. Konmayan seferleri dile getirdi. Açık ve net bir şekilde çıkarılan engellerden bahsetti.
Bizim dilimize tüy bitti. Derdimizi ummana döktük dönüp bakan yok.
Milyarlar masraf edilen hava limanımızın gelişmesini kimler ne için istemiyor, kimler ne hakla engel çıkarabiliyor bu zamanda bu çağda?
Özellikler ve açıkça sayın Muhammed AVCI'nın bu işleri yetkili ve etkili makamlara dayatması lazım diyorum ve çok inciniyorum. Ömrümü vakf ettiğim hava limanımıza yapılan bu garazı davranışı nasıl önleyemiyorsunuz!
Neden Bursa'ya İzmir'e, Antalya'ya, Muğla'ya hala seferler konmamış. Boş seferler etrafımızda kırla giderken Rize Artvin hava limanında uçaklar tıka basa dolu. Bu ne menem şeydir? Nasıl bir engeldir ki aşamıyorsunuz!

Reis bu memleketli değil mi? Rize'ye sırtını dönmeyeceğini söyleyen sayın Cumhurbaşkanımıza neden bu sorunları iletmezsiniz.
Yeter artık. Bu zamanda bu çağda çağdışı kafaların çağdışı engellerine takılmayalım artık.
Bu hain ve zalim düşünceleri bu zamanda aşmak çok kolaydır aslında.
Yeter ki siyaset üstüne düşeni gecikmeden yerine getirsin.
Bölgemizin özellikle Rize'mizin tek kurtuluşu Turizmdir.
Onu tetikleyecek, tamamlayacak olan da Rize Erzurum yolu ve hava limanımızın işler hale getirilmedir.
Kolay işleri zora sokmak iki türlü gerçekleşebilir.
Bir umursamamak, iki beceriksilik.
Selam ve Dua ile…