Yıllar önce, Arjantinli teknik direktör Hector Cuper'in yönettiği Orduspor Galatasaray maçını değerli dostum Zeki Mesut ÖZEL beyle birlikte seyretmiştik. O sene, yani 2011/12 sezonunda Orduspor başarılı bir performans göstermiş, fakat takip eden 2012/13 sezonunda 1'inci Lig'e
düşmüştü.

Sonrasında Orduspor kayıplarda. Adı sanı duyulmaz olmuş. Süper Ligde marka bir takım olmak üzere iken alt liglerde boğuşmaya başladı.
Yukarıda bahsettiğim sezonda seyrettiğimiz maç esnasında Zeki beye stadı göstererek seyirciniz 'nerde' demiştim. Korkarım ki bu lige tutunamayacaksınız. Bu tavır Orduya hiç yakışmıyor diye de ilave etmiştim.
Ne oldu? Ordu şehri ikiye bölündü, şanlı Ordu'da futbol yerlere sürünmeye başladı yıllarca!
Eğer birleşmez ve bu ayrışma devam ederse yine yıllarca herhangi bir başarı gelmeyecektir.

Geçen akşam Türkiye Galler müsabakasını TV'de seyrettim.
Futbol adına bana göre hiçbir şey yoktu. On kişi kalmış Galler'i doğal yollarla yetişmiş Arda'nın müthiş golü ile yendik, onun dışında ben bir şey göremedim.
Orduluların yapacağı bir şey var. Güçlerini birleştirecekler. Muazzam bir altyapı kuracaklar. İyi bir teknik adama teslim edecekler ve buradan yetişen futbolcularla gelecek arayacaklar.
Arda'nın yetiştiği ortamlardan tesadüfen başarılı futbolcular görebiliriz. Garantisi yok!
Ama altyapıda modern yöntemlerle futbolcular yetiştiren organizasyonlar hem yerelde hem de dünyada önemli başarıları yakalayabilirler.
Orduda futbol ileriye değil geriye gidiyor ve temelinde nifak var, ayrılıklar var, bütünleşme yok!
Yaşadığım şehrin takımı ve futbolu da ayni durumda. Geçici başarılarla düşüp düşüp ara sıra ayağa kalkıyoruz, sürekli başarılar bir türlü gelmiyor.
Dilerim ki Orduspor etrafında güzel Ordumuz futbolda başarı için gerekeni kısa zamanda yaparlar ve layık oldukları yere bir an önce gelirler.
Selam ve Dua ile…