Sayın dostum İsmet KÖSEOĞLU'nu, lojistik ile ilgili geçen günkü yazısından dolayı tebrik ederim. Bizde bu konularla biraz ilgili olduğumuz için dikkatimi çekmişti.
Maalesef üzülerek söylüyorum ki, Rize'miz bu tip konularda başarılı değil.
Belki iki sene olmuştur, Eski Bakanımız Hayati YAZICI'nın beyanatlarını biliyoruz. Çünkü bizde oradaydık, onun için rahat konuşuyorum!
Demişti ki, Lojistiğin proje masrafını Rize'den karşılayacağız. Hatta yanlış hatırlamıyorsam ikiyüzbin lira gibi bir rakam telaffuz etmişti. Bu proje masrafını Rize'den halledersek, bir engel kalmıyor diye bizlere müjde vermişti. Bu konuşmayı Sayın Vali Bey'in odasında yapmıştı.
Beni tanıyorsunuz, dilim keskin değildir, fakat ne kadar sabreder insan!
Sayın Hayati YAZICI İstanbul'dan adaymış! Olabilir, fakat bu sözünün devamını Rize'ye gelip tamamlamalı değil mi?
Öbür taraftan sadece Lojistik değil ki sıkıntımız! Sayayım mı?
1- Rize'mizin terminal binası YOK! 12-13 sene önce Engindere'de düşünülüyordu diye hatırlıyorum.
2- Rize'de otopark YOK! Belki 10 tane lazımken 2 tane var. Yani çok yetersiz.
3- Salarha Tüneli'nin yeterli hızda gittiğini düşünmüyorum. İnsan yapar veya en azından yapmaya başlar da ondan sonra sözünü eder!
4- Kentsel dönüşüm, bugüne kadar birçok mahallede en azından başlamalıydı! Fakat maalesef bir taneye başlamak için etrafı velveleye verdik.
5- Çevre Yolu veya Dağ Dibi yolu, yapılıyor mu yapılmıyor mu belli değil! Ne izi var ne sözü! Öyle çalışıyoruz demekle olmuyor, 'makul' sürede bitireceksin kardeşim!
6- Beş yıldızlı otel yerine, gökyüzündeki yıldızlara bakıp avunacağız herhalde… 'Beş yıldızlı otel yapılacak' cümlesi bile artık can sıkmaya başladı.
7- Teleferiği Ordu'dan geçerken göreceğiz galiba…
8- Sahil yolu ve Menderes Bulvarı ki, Rize'mizin en önemli gündemi olmalı! Fakat gel gör ki, yetkililer, siyasiler bu konuyu gündemlerine bile maalesef almıyorlar! Niçin acaba! Bilmiyoruz…
Daha hatırlayamadığım İkizdere'de yapılması için söz verilen Organik Çay Fabrikası gibi daha birçok vaatler…
Bir de parasını Bursa Belediye'sinin verdiği, Cumhuriyet Meydan Projesi! Hazır parayı mı kullanamıyoruz, anlamadım gitti. Her neyse…
Zaman zaman milletin ağzına sakız atmakla karın doymuyor! Bizden söylemesi, fakat üzülüyoruz gerçekten…