Dün Ardeşen Tunca Beldesinde düzenlene Formulaz yarışlarını izlemek için vekilimiz sayın Muhammed Avcı ile birlikteydik. Muhteşem bir gelenek. Uluslararası boyut kazanmak üzere… Tuncalılarla birlikte yüzlerce insan. Ulusal medya ve yerel medyanın büyük ilgisi vardı. Sayın Muhammed Avcı yaptığı konuşmada Tunca beldemize bölünmüş yol müjdesi verdi. Uzun uzun alkışlandı. Sayın vekilimize ilgiyi görmeliydiniz.
Yeni valimiz de orada idi.
Oradan Pazar ilçemizin kartal yuvası gibi bir köyüne çıktık. Avcılar köyü…
İnanılmaz güzellikte. Oradan Çayeli ve Rize'yi görmek Hava limanımıza kuşbakışı bakmak muhteşemdi.
Vatandaşlarımızın vekilimize gösterdiği ile çok dikkatimiz çekti. Tünelden ötesi bambaşka... İnsanca yaklaşımları çok güzel… Çok saygılılar. Vekilimize ve bizlere gösterdikleri ilgi harikaydı. Rizede yapılan bütün işlere eli değen ve mutlaka bir katkısı olan sayın Muhammed Avcı kendini çok iyi yetiştirmiş ve vatandaşlarımızla kurduğu samimi kontak mükemmeldi.
Oradan iki vatandaşımızın düğünlerine vekilimizle birlikte iştirak ettik. Anı ilgi orada da devam etti.
Bugün AFAD Rize Müdürü Mehmet Salih beyle tanıştım. Sel nedeniyle evimde beliren bir tehlikeyi dilekçe ile kendisine ilettim. Çok dikkatli ve ilgili bir arkadaşımız. AFAD'ın muhteşem tesislerinde böylesine işine sevdalı birini görmek çok mutlu etti beni.
Anında ve hiç lafı dolandırmadan tespit yaptıracağını söyledi.
Hep şikayet ettiğimiz ilgisizlik burada yok. Herkes oraya gidene bir şekilde yardım etmek istiyor. Bunu görmek insanı sevindiriyor.
Devlet dairelerinde bu şekilde vatandaşa davranmayı özlemiştik diyebilirim.
Siyasete vatandaşın not vermesi atadıkları bürokratlar üzerinden belirleniyor.
Kazanmaları veya kaybetmeleri bu yolla oluyor. Yani siyasette belirleyici olan halka hizmettir. Yani halka hizmet hakka hizmettir.
Demek ki atayacağımız insanlar seçilirken bu kaide düşünülerek hareket edilmelidir.
Hem siyaset kazansın, hem de halkımız ihtiyaç duyduğu hizmeti alabilsin.
Kariyer ve başarıyı değerlendireceğimiz yer, atayanlara puanlar verdiğimiz yer buralardır.
Binaları yapmak, yollar köprüler, tüneller inşa etmek elbette çok güzeldir. Fakat insanlarımızın yönetildiği yerlerde bu şekilde ilgili bürokratlar görmek hepsinden çok daha güzeldir.
Bir günüm böyle geçti. Yarın İstanbul'a hareket ediyorum.
Allah emanet olun…
Selam ve dua ile…