Sezonun ilk maçında Akhisar deplasmanda beklemediğimiz bir sonuçla sahadan ayrıldık. Alınan bu mağlubiyet aynı zamanda Çaykur Rizespor'un ikinci deplasman yenilgisi oldu. Hatırlayacağımız gibi diğer yenilgi de yine farklı bir skorla Kayseri Erciyes karşısında alınmıştı.

Maçı değerlendirirsek; Rizespor sezon boyunca oynadığı en kötü futbolunu oynadı. Zeqiri, Mehmet Al oynadıkları oyunla lige hazır olmadıklarını gösterdi. Savunma hattı ise tam anlamıyla bir fiyasko. Ligin ilk devresinde sürekli eleştirdiğimiz defans hattında her hangi bir değişiklik yok. Umarım takım kadrosuna yeni katılan Murat Sözgelmez bu mevkide takıma katkısı olur. Akhisar maçında yediğimiz üç golde de defansın hataları büyük. Eski oyuncularımızdan Emrah Eren'in ceza sahasına kestiği iki top kalemizde gol oldu. Bu golleri yemeye devam edersek süper lig hayali bu senede olmayacaktır. Maç boyunca yakalanan iki pozisyonumuz var. Rakip oyunun hakimiyetini elinde tuttu. Maç sonrası hocamızın yaptığı açıklama her şeyi özetliyordu. 'Lig ikincisine yakışmayacak derecede kötü bir futbol oynadık'

Ligin ilk yarısında kolay gol atıp kolay gol yiyen bir takım görüntüsü verdik. Yenilen kolay goller şu an bizi lig yarışında geri bırakmış durumda. Üzerimizde yer alan üç takım haftaya evlerinde kolay rakipler karşısında puan mücadelesi verecekler. Biz ise Gaziantep B.B deplasmanına gidiyoruz. Kendimize güvenimizi tekrar kazanmak ve gelecek haftalara daha ümitli bakmak için bu maç çok önemli. Mutlak kazanılmalı. Beraberliğe bile tahammülümüz yok. Geçtiğimiz senelere dönüp bir bakarsak. Sezonun ilk yarılarında başarılı olan Yeşil-Mavili takımımız ikinci yarılarda hep düşüşe geçmiştir. Bu sene de bunun yaşanmasından açıkçası korkuyorum.