Taraftarı olmadan lige başlayan Çaykur Rizespor, uzatmalarda atılan golle geceyi kurtardı.

Her yıl yeni bir takım kurularak lige başlanmasından ötürü, takımın bir iskeletinin oluşamaması yeşil-mavili takımın en büyük handikabı bence… Antep maçı sonrası Engin hoca rakibinin bir özelliğine işaret etti. Rakip yıllardır birbiriyle beraber oynayan yaklaşık 8-10 oyuncuya sahip. Bizde ise geçen yılki ideal on birden sadece 3 oyuncu sahadaydı. Kısaca takım olmaya çalışmaktan bir türlü istediğimiz sonuca ulaşamıyoruz.

Ekibimiz ilk maçında futbol adına iyi bir görüntü sergileyemedi; üç puanı ise son dakikalarda attığı golle ancak kazanabildi. Maç öncesinde yapılan açıklamalarda Engin hoca 4-2-4 taktiği ile sahaya çıkacağız dediğinde inanamamış, nasıl olur demiştik. Ama sahaya çıktığımız on bire bakınca sahaya dizilişleri hocanın dediği taktik ile uyuşuyordu. İlerde Jallow ve Uche kenarlarda ileri dönük Cenk Ahmet ve Erhan Şentürk'ü izledik. Orta alanda Cumali ve Hakan mücadele etti. Geri dörtlüde Serhat, Orhan, Onur ve Murat vardı. Kalede Kazak kaleci Loriya şans buldu. Merakla beklenen bu kadro sahaya çıktığı ilk dakikalarda fırsatlar yakaladı fakat ne yazık ki bu fırsatları gole dönüştüremedi. İleri uçta oynayan iki siyahî oyuncu iyi sinyaller verdi. Maç boyunca sergilediği performansla Uche, Bikoko'yu kesinlikle aratmayacağını gösterdi. Jallow bildiğimiz gibi arı gibi çalışıyor ve takım arkadaşlarıyla uyumu mükemmel. Bu maçta kanat oyuncuları Cenk Ahmet ve Erhan Şentürk lige hazır bir görüntü vermediler. Cenk Ahmet'in maç boyunca yaptığı en güzel iş son dakikada attığı gol oldu. Orta alanda Cumali ve Hakan üzerlerine düşen görevi yapmakta bir hayli zorlandı. Çünkü rakip oyunu orta alanın hemen gerisinde tutmayı başardı. Bu ilk maçta rakibe fazla gol şansı tanımamız defansın başarılı oyunu sevindiriciydi. Kalede bir soru işareti olarak kafamızda bekleyen David Loriya'ya ilk maçında fazla iş düşmedi.
Bu ilk maçı artısı eksisi ile geride bıraktık. Takımın daha çok çalışarak başarılı olacağı ümidimiz bir hayli fazla. Geçen yıl ki takımdan bir eksiği yok. Geçen yıl o takım şampiyonluğu kıl payı kaçırdıysa bu takım şampiyon olacak güçte. İlk haftaki maçları izledik. Ligde öyle çok öne çıkan bir takım yok. Bizim ekipteki eksiklerin bir an önce giderilmesi halinde bu ligin en başarılı takımlarından biri oluruz inancındayım.