Karındaşımız Azerbaycan Ermeni zalimleri ile savaşın eşiğine gelmiştir. Meseleyi yakından takip ediyor milletimiz.
Zamanında bin bir çeşit zulümle topraklarından edilen Azerbaycanlı Türk kardeşlerimizin vatan topraklarında kurulan Ermenistan bir türlü aklını başına almıyor. Emperyalist batı ülkelerinin dümen suyunda yıllardır Türk dünyasına hasmane tutumunu sürdürüyor.
Karabağ Savaşı, 44 gün sürdü ve 10 Kasım 2020'de Ermenistan, yenilgisini kabul eden bildiriye imza atınca sona erdi. Azerbaycan ordusu, 44 günde 5 şehir, 4 kasaba ve 286 köyü işgalden kurtardı, imzalanan bildiri gereği Ermenistan ordusu Kelbecer, Laçın ve Ağdam illerini terk etmek zorunda kaldı.
Fakat Azerbaycan Türk toprağı olan Karabağ'da Taşnak Ermeni çapulcuları terör eylemlerine hiç ara vermedi. Öyle böyle değil, yaklaşık 10 bin Ermeni çetesi 100 tank ve müştemilatı ile Azerbaycan Türk Topraklarına saldırılarına hiç ara vermeden devam etti. Rusya bu dönemde varılan anlaşmanın uygulanmasında çekimser davrandı. Amerikalıların bölgeye artan ilgisinin altında başka şeyler, hesaplar var. Kafkas cephesini karıştırarak Rusya'yı çevrelemek istemektedir. Nasılsa kendi insanı ölmüyor. Binlerce kilometre ötelerden gelip buralara şekil vermeye çalışırken Ermeni'leri maşa olarak kullanmaktadır. Hem Ruslara hem Türklere, Türk dünyasına felaket senaryoları hazırlamaktadır.
Hasılı, Azerbaycan'ın Ermeni ile imtihanı devam ediyor.
Kardeşlerimiz bu sefer çok kararlı. Karabağ'da bulunan Ermeni çapulcuları o topraklardan söküp atacaklar. Ya silahları ile birlikte Ermenistan'a gidecekler ya da ölecekler. Azerbaycan'ın o gücü var. Karabağ'da bulunan Ermeniler Azerbaycan'ın vatandaşı olarak barış içinde yaşayacaklar. Bu aklın yoludur.
Savaşın kazananı olmaz. Türk Kardeşlerimiz eforunu vatandaşlarının mutluluğu için kullanmalıdır. Bu durumdan Ermeniler de çok karlı çıkacaklardır.
Öte yandan Paşinyan zor durumdadır. Rusya'yı karşısına alarak Amerika'ya yaslanması, Azerbaycan eliyle kendisine düşman Taşnak artıklarını temizletmeyi umması bölgeyi ateşe atmaktadır.
Bilinmelidir ki, Türkiye 86 milyonla Azeri Türklerinin yanındadır.
Azerbaycanlı kardeşlerimizle iki devlet bir milletiz.
Onlara kalkan el bize kalkmıştır.
Selam ve dua ile…