'Türkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen 2. havalimanı olma özelliğindeki Rize Artvin Havalimanı'na İstanbul ve Ankara'dan sonra ilk direkt yurt içi seferi İzmir'den yapıldı.
Pegasus Hava Yolları tarafından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Rize-Artvin Havalimanı'na karşılıklı ilk uçuşlar bugün başlatıldı. Her iki yönden de biletlere yoğun talep olurken hem Rize'den hem İzmir'de kalkan uçak 184'er tam yolcu kapasitesi ile ilk uçuşunu gerçekleştirdi.'
Basınımız olayı bu şekilde duyurdu.
Perde arkasında neler oldu tek kelime yok!
Haber bu yönü ile eksik.
Vefasızlık yaparsak hizmet edenleri küstürmüş oluruz.
Hava limanımız açıldığından bu tarafa insanımızın yoğun isteklerine kulak veren Millet Vekilimiz Sayın Muhammed AVCI'dır.
Daha önceki yazılarımda Sayın Avcı'nın gayretlerini sıralamıştım. Rize'de yapılan işlerin hangisini ele alırsanız alın Muhammed Vekili görürsünüz. Vekilimizin gayretleri Karadeniz medyasında haklı olarak gündem oluyor.
Bizde yeterli ilgiyi, hak ettiği ilgiyi gösterirsek Bursa, Adana, Antalya belki Muğla seferlerini de kısa zamanda almış olacağız.
Bu işe emek verenleri dile getirmek gerekiyor. Hiçbir emek karşılıksız bırakılmamalıdır.
Sezonun kapanmak üzere olduğu bu günlerde konulan İzmir seferinin tam dolu şekilde gerçekleşmesi bu hava limanının yapılma gerekçesinin ne kadar haklı olduğunun bir göstergesidir.
Rizeli vefalıdır. Vefasını çok kereler göstermiştir. 21 yıllık Ak Parti iktidarına gereken desteği vermiştir.
Sayın Vekilimiz Muhammed AVCI yukarıda sıraladığım hava limanlarında seferleri yeni sezonu beklemeden başlatması için girişimlerini sürdürmesini istiyorum. Halkımızın da beklentisi bu yöndedir. Artvinlilerin yoğun olarak yaşadığı hatta ikinci anavatanı Bursa'dan seferler çok çok önemlidir.
İlk hedef olarak önce 1.5 milyon, sonra 5 milyon yolcu hedefine kilitlenmeliyiz.
O zaman Rize'nin çehresi tümden değişecektir, esnafımızın yüzü kalıcı olarak gülecektir.
Ordu-Giresun Havalimanı şef düzeyine indirilerek Trabzon'a bağlanacağı belirtilmişti. Ordu ve Giresunlu siyasilerin tepkisi üzerine THY Yönetimi geri adım attı. 6 aydır müdür bulunmayan Ordu Giresun Havalimanı'na müdür ataması gerçekleşti. Darısı Rize Artvin hava limanımıza.
Bu olumsuz durumun çözümünü yine Sayın AVCI'dan bekliyoruz.
Selam ve dua ile…