İsrail'in iki aydan fazla bir süredir Gazze'de sürdürdüğü katliama destek veren Batının değerlerinin çalıntı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten haklıydı.
Batının medeniyetini üzerine bina ettiği 5 değerin dördünü çaldığını belirten Erdoğan, 'bunların inancı Kudüs felsefesi-Ege ve Batı Anadolu, hukuku Akdeniz ve Roma, bilimi Endülüs ve Doğu olan Batının sadece barbarlık vasfı kendine aittir' dedi.
Dünya üzerinde 14.yüzyıldan 21. yüzyıla kadar yaşanan katliamları, barbarlıkları incelediğimizde bunları gerçekleştirenlerin Batılı ülkeler olduğunu görmemek mümkündür.
İspanyadan toplu katliamlar ve sürgünler, Atlantik ötesinde yaşanan Kızılderili soykırımı, Afrika'da yapılan soykırımlar, Avrupa'nın ortasında Yahudi soykırımı, Bosna katliamı, Japonya'da yüzbinlerce insanı atom bombası ile yok etmeler, Vietnam'da öldürülen milyonlar, Ortadoğu'da uydurma sebeplerle katledilen Araplar, 70 senedir devam eden İsrail zulmü, katliamları ve soykırıma varan canavarlığını örnek olarak gösterebiliriz.
Tek sadık kaldıkları değer Barbarlık!
Erdoğan sapına kadar doğruyu söylüyor.
1492 yılında İspanya'dan kovulan Yahudilerin birçoğu Kuzey Afrika, Güney Avrupa ve Balkanlara sürgün edildi. Yüz binlercesi telef oldu. Şimdi o milletin devleti aynı durumu bir başka millet, Filistin halkına uyguluyor. Çünkü öğrendiği başka bir insanlık değeri yok.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Balkanlardan Kafkasya'ya, Arakan'dan Kırım'a kadar nerede hakkı çiğnenen, zulme ve baskıya maruz kalan kardeşimiz varsa ona sahip çıkmak görevimizdir' diyor.
Gönülden katılıyorum bu sözlerine.
Güvenlik Konseyinde bir tek üyenin reddettiği ateşkesle İsrail katliamını, soykırımını sürdürecek!
Erdoğan 'ABD'nin ret oyu ile malum ateşkes ret edildi. Böyle adalet olur mu? Biz ne diyoruz, adil bir dünya mümkün ama Amerika ile mümkün değil' dedi açık yüreklilikle ve duygularıma tercüman oldu.
Fakat görünen ufukta böyle bir durum maalesef yok! Çünkü İsrail, bölgeyi ateş deryasına dönüştürmek istiyor!
Barbarlığına alçakça devam edecek!
Bunların ne insafı, ne dini, ne de kitabı var!
'Gazze kasapları uluslararası mahkemelerde insanlığa karşı suç teşkil eden eylemlerinin hesabını vermelidir. Eninde sonunda vereceklerdir' dedi Erdoğan!
Maddi güçlerinin arkasında insanlığı yerlerde süründüren bu yapı, ne zaman cezasını bulur bilinmez, fakat Allah'ın gazabının inmesi an meselesidir.
Selam ve dua ile…