Siyasi Partiler son günde oluşturdukları milletvekili sıralama listelerini YSK'na verdi. Aday adaylığı sona erdi adaylık süreci başladı…
Reis birinci sıraya Sayın Muhammed Avcı'yı yazmakla Rize için önemli bir karar vermiş oldu. Hem onu onure etti, hem bizi sevindirdi.
CHP Rize söylenenlerin aksine bir liste oluşturdu, AK Partinin ekmeğine yağ sürdü resmen.
Bize göre hava hoş…
Şimdi kendi işimize bakalım.
En önemli yatırım herkesin bildiği gibi şehir hastanesidir.
Altyapıda dolgu işi bitmiş, üstyapı ihalesini bekliyoruz.
Sayın Avcı ivedilikle şehir hastanesinin üstyapı ihlale işini kovalamalıdır. Seçimlerden önce temeli atmalıyız.
Hava limanımızda önemli eksiklikler giderilemedi. Hava muhalefetinde uçak seferleri yok yere iptal ediliyor. Bana göre modern cihazlar yeterli şekilde bulundurulamadı. İl Başkanı sayın Eski Vekil Hikmet Ayar etliye sütlüye karışmayan bir açıklama yaptı. Yetersizdi. Müdürlük halen Trabzon'da
Bu ayıp hem aday gösterilmeyen Ak Partinin ağır topu Sayın Hayatı Yazıcı'ya ve Sayın Muhammet Avcı'ya yazar, hem de elbette ki sayın Ayar'a yazar.

Bu kadar basit ve kolay işleri beceremezseniz Rize'ye yazık etmiş olursunuz. Çok yoğun bir sezona giriyoruz, hava limanımız tam anlamıyla test edilecek.
Hastanemizi bu açıdan çok önemli buluyorum. Çünkü Şehir Hastanemiz süratle tamamlanırsa bütün Türkiye hava limanımızla iftihar edecek. 'Rize'ye hava limanı gerekli değildi' diyenlerin çanına ot tıkamış olacağız.

700 binlere ulaşan yolcu sayımız milyonu kısa zamanda aşacaktır.
5 senede 5 milyon yolcu demiştim birçok yazımda.
Bu ulaşılmaz bir hayal değildir.

Pandemi, deprem tehlikesi Karadeniz'i, Rize'mizi çok önemli bir konuma getirmiştir.
Ev alan alsın, yapmayı düşünenler yapsın. Yaratılan sinerji ile Rize çok farklı bir konuma gelecek. Turizm, kimsenin tahmin edemeyeceği bir seviyeye ulaşacak. Hizmet yoğun bir işkolu olduğundan Rize'nin işsizlik sorunu kökünden halledilmiş olacak.
Sonuç olarak adaylarımızdan Sayın Avcı'ya büyük sorumluluk düşmektedir.

Devletin üst makamlarıyla kurduğu mükemmel ilişkilerin semeresini bekliyoruz. Çünkü ustalık dönemi sayın Avcı'nın.
Şehir hastanemiz yukarıda dediğim gibi hemen ihale edilmeli, hava limanımızın eksikleri behemehal, hemen giderilmelidir.
Kentsel dönüşümde Rize çok geri kalmış. Biten tek bir etap var. Timya… Yıl 2023… Merkezdeki dönüşüm acilen tamamlanmalıdır. Çünkü insanımız çok büyük tehlike altında.

Rize Erzurum bölünmüş yolu, lojistik liman tamamlandığında 'Asrın Rize'si' diyebileceğimiz güzellikler yaşayacağız.
Herkese başarılar diliyorum…
İyi İftarlar efendim.
Selam ve dua ile…