Çaykur Rizespor için Erzurumspor maçı kağıt üzerinde çok kolay görünüyordu. Ama ilk yarıda biraz zorlandı Rizespor. Rakip kaleye etkili ataklarla gidemedi.
Bülent Korkmaz 2 puan kaybedilen Bandırma maçı gibi Erzurum maçının kolay geçeceğini düşünmüş olacak ki yine rotasyonla değişiklikler ile sahaya çıktı. Haftalardır maç kazanamayan Erzurumspor kendi ceza sahası içinde ve dışında alan daraltarak oynayıp baskı yaptı. Kaptığı toplarla da hızlı onamaya çalışarak Rizespor'u zorlamaya çalıştı. Bununla da gölü atıp öne geçti. Rizespor kapalı Erzurumspor savunmasını aşmakta zorlandıysa da beraberlik gölünü bulmakta geç kalmadı. Geriye düştükten sonra skora çok çabuk reaksiyon gösterdi. Azubuike'nun orta sahadan Erzurumspor ceza alanına gönderdiği uzun topu Amilton kafa ile Benhur'un önüne indirdi. Benhur'da yerden sert bir vuruşta topu filelere gönderip beraberliği sağladı.Yeşil-mavili takım beraberliği sağladıktan sonra baskılı ve hareketli oynadı. Kanatlardan ve ortadan geliştirdiği hücumlarda biraz uyumsuzluk vardı. Buda biraz bocalamasına ve son vuruşları yapmasına engel oldu. Maçın ilk devresi önce Erzurum ardından Rizespor'un karşılıklı attıkları gollerle 1-1 sona erdi.

Ç.Rizespor maçın ikinci devresine hızlı ve etkili başlayıp rakibine baskı kurup yüklendi. Erzurumspor kendi yarı alanı içinde çok adamla iyi kapanınca yeşil-mavili takım baskıyı kıramadı. Rizesporlu futbolcular maçın ikinci yarısında adeta iştah şurubu içmiş gibiydiler. Bu iştahla da gölü bulup öne geçmek için savaşmaya çalıştıysa da rakip kalede gol pozisyonu üretmekte güçlük çekti.

Maçın 65. Dakikasında Bülent Korkmaz iki değişiklik yaptı. Amilton ve Azubuike'yi çıkartıp Kubilay ile Ogün'ü oyuna dahil etti. Hücuma çıktığında adeta ağır çekimde oynayan Rizespor kurduğu baskıyla gol aradı. Yeşil-mavili takımın özellikle forvet oyuncuları zeka ve becerilerini iyi kullanamadılar. Maçın son bölümünde Bülent Korkmaz son hamle sinide yapıp Faruk Miya ile Bolasie'yi oyuna dahil etti. Bu değişiklikle takıma hareket getirdi. Faruk Miya'nın mermi gibi kaleye gönderdiği frikik atışını Erzurum kalecisi kornere çıkarması Rizespor adına şansızlıktı. Rizespor üst üste kazandığı seri galibiyetlerden sonra evinde Bandırmaspor dün gecede İstanbul'da Erzurumspor ile berabere kalarak çok önemli 2 puan daha kaybetti. Stadındaki sorun nedeniyle maçlarını İstanbul'da oynayan Erzurumspor geçen hafta Eyüp Stadı'nda Eyupspor ile berabere kaldıktan sonra yine aynı statta yine öne geçtiği maçta Rizespor'dan da puan aldı. Kaybedilen bu iki puanda tamamen Bülent Korkmaz'a yazar. Korkmaz ne rakipleri iyi analiz dip ona göre oyuncu tercihleri ve oyun ortaya koyabiliyor neden takımın kazanması için hamleler yapabiliyor. Olmuyor Bülent hoca olmuyor. Hem de hiç olmuyor. Bu maçı da kazanamayacaksan hangi maçı kazanıp da Rizespor'u yarışın içinde tutacaksın. Elindeki kuşları tek tek kaçırıyorsun. Başkan İbrahim Turgut'a sesleniyorum. Daha fazla vakit kaybetmeden Bülent Korkmaz ile hemen yolları ayır. Bu iş Korkmaz ile olmaz olmaz olmaz.