Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon'da Samsun'dan Sarp'a tren yolu sözü verdi, sahip çıkmadığı Atatürk'ün hayalinden bahsetti. Her zaman ki gibi olayı karıştırdı. Atatürk'ün Samsundan Sarp'a bir söylemi, isteği, dileği, emri yok. Bunu sağır sultan biliyor ama Kılıçdaroğlu uçmaya devam ediyor!
Olsun… Bizi havalara uçurdu ya! Yeter
Geçtiğimiz akşamlar hükümetin bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu'nu CNN TÜRK de izledim. En az 10 kere 'Çorum'dan Samsun'a, Samsun'dan Sarp'a uzanan tren yolu yapacağız' dedi.

Değerli okurlarım. Sadece Trabzon'a yapılacak yatırımlara odaklanan sayın bakanın söyledikleri 2050 yılı için bahsedilen mastır planda olmadığını bilmeyen var mi? O mastır planda bahsedilemeyen bir durumdur Samsun Sarp demiryolu. 2050'nin de ötesine geçen bir düşüncedir.
Dolayısıyla, koskoca bir bölge insanının nabzına şerbet vermenin ötesinde bir anlam taşımamaktadır.

Soralım. Samsun Ordu tren yolu proje ihalesi neden iptal oldu?
Sayın bakan öncelikle, Samsun Ordu demiryolu proje ihalesi akıbetinin ne olduğunu açıklamalı!
Karadeniz'in en büyük ili Samsun üvey evlat mıdır? Keza Ordu, öyle! Giresun öyle… Açıklama getirmelidir.
Bu sorular orta yerde dururken, Trabzon Erzincan projesini öncelemişken, iptal edilen Samsun Ordu demiryolu proje ihalesinden bahsedemez. Ederse, Trabzon dolaylarında tabiri caizse idam ederler sayın bakanı. O nedenle, daha büyük bir hayali seçim sathi mailende sahaya sürme uyanıklığı sayın bakana hiçbir şey kazandırmaz.

Trabzon'a yaptığı Avrupa'nın en büyük karayolu tüneli onun yüreğini hoplatıyor, ama bizim, fuzuli yapılan o yatırıma yüreğimiz yanıyor!
O Tünel parası İle Rize Erzurum bölünmüş yolu biterdi, yılan hikayesinden hem kendini, hem de bizi kurtarmış olurdu. Giresun Sivas Bölünmüş yolu biterdi.
Bütün bu yanlışlara birinin 'dur' demesini bekliyor Karadeniz halkı!
Evet, 20 yıldır verdiği sözlerle devasa projeleri ülkemize kazandıran sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Karadeniz halkı büyük bir müjde bekliyor. Bir metre demiryolumuz yok! Bu haksızlığa son vermesini bekliyoruz.

Samsun Sarp demiryolu Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'e hizmet götürecektir. Bu vilayetleri çağdaş bir imkana kavuşturacaktır.
Hal, durum ne olursa olsun, Doğru Karadeniz, hakkı olan yatırımı istiyor. En azında üç etapta, yani
'Samsun Ordu, Ordu Trabzon ve Trabzon Sarp etapları şekilde yapılacağını' duymak istiyor Cumhurbaşkanımızdan.

'Yaparsa o yapar' işte bu projelerdir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın Doğru Karadeniz'de yaşayan milyonları sevince boğmalıdır. Samsun'dan Sarp'a tren yolu müjdesini bekliyoruz.
Samsun'dan Sarp'a uzanan asrın demiryolunda buluşmak üzere, iyi iftarlar efendim…
Selam ve dua…