Rize Şehir hastanesinin üstyapı ihalesi yapıldı. Sağlık Bakanlığı bütçesinden yapılacak olan bu devasa eseri Rize'ye kazandırmak için çok badireler atlattık. 350.000 metre kare alan gerektiren hastanemiz ulaşım açısından hiçbir problem olmayan bir noktada yapıldı. İlerde yapılacak ilaveler için de alan mevcut.

O hastane Sayın vekilimiz Muhammed AVCI'nın ve diğer vekillerin prestij meselesidir. Rize'nin onur projesidir, gurur projesidir. Üstelik Cumhurbaşkanımızın bir büyük eseri daha Rize'ye yapılmış olacak. Ve hangi büyük projeyi Cumhurbaşkanımız yarım bıraktı.

Biz devasa projeleri hayata geçirmek için mücadele ederken birileri Rize'ye nane ekmeyi önermişti bize. Sonra da naneyi yediler…

Şimdi de çıkmış birileri suyu elektriği, doğal gazı sorundur diyor, yarım kalacağından dem vuruyorlar. Üstelik 'ya iktidar değişirse' gibi siyaset kokan bir açıklama yapılıyor. Hevesleri kursağında kalmış arkadaşların.

O hastanenin suyu da, elektriği doğal gazı da yolu kavşağı'da en güzel şekilde yapılacak, Yavşak ederler adamı!

O dedenle de 'Hak etmediği bir göreve getirilenlerin hezeyanları' demekten başka çıkar yol bırakmıyorlar insana.

Yazık, hem de çok yazık.

Çiçek böcek hastalığına tutulanlar, Recep Tayyip ERDOĞAN'ı hedef almayı sürdürüyorlar. Bakın OVİT'ten bahsedenler Rize Artvin hava limanından, onun kırdığı rekorlardan bihaber görünürler.
Yapılmayacak edilmeyecek edebiyatı yaparlar. Çünkü, göz kamaştıran hizmetler midelerine oturuyor, krizlere sürükleniyorlar.

Tek sebebi var. Yatırıma karşı olmak! Çünkü olur ya Rize'ye yapılan yatırımlar birilerine yarar, iktidardan indiremeyiz diye saplantıya kapılırlar.

Bu eserler yürek hoplatan cinstendir.

Öyle böyle eser değillerdir. Dünyada diye cümle kurmak zorundasınız. Mesela Dünyada denizde yapılan 5. Hava limanı demek zorundasın. Dünyada ve Avrupa'da 3. En büyük karayolu tünelidir OVİT tüneli, Lojistik liman Türkiye'nin en derin limanıdır… Bu eserleri kadük durumda görmek isteyenlerin midelerine kramp giriyor.
Asla istemem, maazallah kanser bile olabilirler.

Şimdi hastanemiz batmaya başladı birilerine. O devasa eser de Rize'ye çok yakında hizmet vermeye başlayacak. Belki üç sene sonra orada gurur abidesi yapılmış ve Rize bambaşka bir lige taşınmış olacaktır inşallah

Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımızın Rize ziyaretlerinde değinmesin bekliyorum. Şüphesiz hastanemizin zamanında bitmesi Cumhurbaşkanımızın elindedir.
Selam ve dua ile…