Cumhurbaşkanı Karadeniz'de yaptığı mitinglerde Samsun Sarp tren hattından tek kelime etmedi.

Yıllardır dile getirdiğimiz bu projeden tek kelime etmemesi üzerine yazdığım yazıdan saatler sonra ilk defa reise sormadan Rize Milletvekilimiz ve vekil adayı açıklama yapma gereğini duydu.

Av. Harun Mertoğlu ' Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da desteğiyle şehrimizi hızlı trenle buluşturacağız. Vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ne gerekiyorsa yaptık ve yapacağız' dedi.

Ardından Sayın Muhammed AVCI 'Rize'mizi dünyaya bağlayacak, sanayisini, tarımını ve turizmini sürdürülebilir yapacak hamleler yaptık. Havalimanı, Ovit Tüneli, Karadeniz Sahil Yolu, Lojistik Merkez ve bunların devamında hızlı tren projemiz bizi her alanda daha da ileriye taşıyacaktır' dedi.

Yerelde atalarımızın bir sözü vardır 'Ağustos geçtikten sonra abyağım (atmaca yakalama kulübesi) senin olsun.

Reis memleketin öbür ucuna gittikten sonra yapılan bu açıklamalar bize ne kazandıracak?

Çorum Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon Rize ve Artvin'de yaşayan milyonlar bir metre demiryolu olmayan Doğu Karadeniz'e bu sözü vermeyen Cumhurbaşkanının ardından 'desteğiyle şehrimizi hızlı trenle buluşturacağız'

Demek neyin acelesidir. Gitmeden yanına sokulsanız ve milletin bu konuya olan hissiyatını kendisine söyleseniz ne kaybederdiniz?
Geçen zaman geri sarılmaz ki!

Doğu Karadeniz halkının beklentisini dile getiremediniz, çekindiniz, biz dile getirince de milletin gazını almak için tren yolundan bahsediyorsunuz!
2050 de Aşkale- Rize mavalına inanmamızı bekliyorsanız aldanıyorsunuz!

Mastır planda sözü edilen güzergah asla ve asla yapılmaz. Trabzon Erzincan ucube projesine yançalmalık yaparsınız o kadar. Atı alan Üsküdar'ı geçer avucunuzu yalarsınız!

Ak Parti'nin yurdumuzun genelinde olduğu gibi Karadeniz'de çok önemli yatırımları oldu. Tren Yolu dışında hiçbir eksiğimiz yok.
Bütün altyapı yatırımları bir tarafa tren yolu bir taraftadır.

Samsundan Sarp'a demiryolu yapılmadıktan sonra gerçek kalkınmadan, turizmden, sanayiden bahsedemezsiniz!

Temel altyapı yatırımı demiryolunu Samsundan Sarp'a devletimize öneriyoruz. Çünkü demiryolunun marjinal faydasına hiçbir altyapı yatırımı ulaşamaz.

O nedenle yap demiryolumu, al oyumu!

Yoksa yok vallahi! Yok yani!..

Selam ve dua ile…