Çaykur Rizespor, Süper Lig'e çıkmak için geri sayıma başladı. Yeşil-Mavililer, sahasında konuk ettiği Tuzlaspor'u farklı mağlup ederek Süper Lig'in kapısını ardına kadar araladı.

Rize'de tempolu keyifli ve ilginç bir maç izledik. Geçen hafta Pendik'te 2 penaltı kaçıran Bolasie, maç başlamadan önce sahanın etrafını topladığı arkadaşlarına bir konuşma yaptı. 'Bu maç bizim şampiyonluk maçımız. Kazanacağız, taraftarımızı mutlu edeceğiz' dedi. Büyük bir motivasyon ve coşkuyla maça başlayan Rizespor, taraftarının da desteğini arakasına aldı. Müthiş bir baskıyla başlayan Yeşil-Mavililer, özellikle kanatlardan ve yan ortalardan Tuzlaspor kalesini abluka altına aldı. Bolasie sahneye çıktı. Pendik maçında kaçırdığı penaltıları telafi ederek takımını 2-0 öne geçirdi. Bu goller takımı da taraftarı da coşturdu.

İlk yarıda oldukça etkili olan yeşil-mavililer, ilk yarının son dakikalarında Benhur'un golüyle farkı 3'e çıkararak soyunma odasına gitti. Yeşil-mavililer, oyunu iki yönde dengeli bir şekilde oynadı ve pas kalitesini yükselterek istediğini yaptı. Sahada özgüveni yükü bir takım vardı. Tabi başkan İbrahim Turgut'un maç öncesi soyunma odasına giderek oyuncalarına verdiği motivasyonda bunun ayrı bir etkisiydi. İlk yarıda farklı skoru yakalayan Rizespor, ikinci yarıda da oyunun kontrolünü elinde tutarak iyi oynadı. Tuzlaspor'un kazandığı penaltıyı kaleci Zafer köşeden çıkartarak o da takımına ayrı bir motivasyon verdi. Tribünleri dolduran taraftarlar sahadaki futbolcularla iyi bütünleşip örtüştüler. İnanarak mücadele ederek emin adımlarla hedefine iyice yaklaştı. Geçen hafta aldığı yenilgiyle iki puana düşen farkı Pendikspor'un yenilmesiyle yeniden 5'e çıkardı. Süper Lig için artık '1' puan lazım. Bu takım da bu puanı fazlasıyla alır ve 1 yıl aradan sonra Süper Lig'e geri döner.