Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'IN Karadeniz gezilerinde dile getirmediği Samsun Sarp Demiryolu hakkında peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Rize Milletvekili ve Milletvekili adayından gelen açıklamalara Ulaştırma ve Altyapı bakanı da eklendi.

Adil Karaismailoğlu, 'Samsun- Sarp demir yolu projemiz için hızlı adımlar atacağız. Projenin merkezi Trabzon olacak. Hızlı tren hattıyla seyahat süresi, Trabzon- Sarp arasında 70 dakikaya, Trabzon- Samsun arasında 2 saate düşecektir' dedi.

Ordu Olay gazetesinin ısrarlı takibi ve köşe yazılarıyla gündeme taşıması sonucunda gelen açıklamaları ön alma girişimi olarak görüyorum ve Sen Nelere kadirsin ey gazete Ordu Olay ve ey köşe yazılarım diyorum!

8 vilayet, yüzlerce kazayı kapsayacak Samsun Sarp demiryolunun önemini anlamışlar fakat Trabzon lobisinin Cumhurbaşkanını yanılttıkları da gün gibi aşikardır!

Şimdi de tutturmuş 'Trabzon Merkezli' diyorlar!
Bir hinlik var bu işte!

Madem yapmayı düşünüyorsunuz neden Samsun Ordu tren yolu proje ihalesini sebep göstermeden iptal ettiniz? Trabzon'a havadan gelip oradan Sarp'a Samsun'a mı gidecek tren yolu?

Samsun Sarp tren yolu diyemiyorsunuz, kekeliyorsunuz!

Trabzon'dan yükselecek itirazları karşılamak için 'Projenin Merkezi Trabzon olacak' diyorsunuz. Peki, o açıklamalara üzülen milyonlar olacağını hesap edemiyor musunuz?

Sağa sola savrulup 'merkez' vurgusu yapmaya ne gerek var? Samsun Sarp deyin, Doğu Karadeniz halkının duygularına tercüman olun, ne var!
Adil olmayan bakan maalesef Trabzon'un gönlünü almanın peşindedir. Milyonlar umurunda olsa sadece 'Samsun Sarp demiryolunu plana aldık, yapacağız' derdi. Diyemedi!

O zaman Sayın Cumhurbaşkanımızı ikna etsinler, seçime kadar bir açıklama yapsın. Doğu Karadeniz'de yaşayan milyonları sevindirsin, biz de alkışlayalım.

Açık ve net ifade ediyorum. Bu yara derin. Bir bölgenin kalkınması en temel altyapı yatırımı Samsun'dan Sarp'a tren yoludur.

Tren yolu olmadan Doğu Karadeniz'de sanayi, turizm ve kalkınmadan bahsetmek imkansızdır.

Yap demiryolumu, Samsun Sarp'ı, al oyumu.

Yoksa yok vallahi. Yok yani…

Selam ve dua ile…