Rize-Artvin Havalimanı, 2023 yılının ilk 10 ayında 863.803 kişi tarafından kullanılmıştır. Ekim 2023 ayında havalimanına 642 uçak iniş-kalkış yapmıştır ve 86.255 yolcu taşınmıştır. Bu hesapla 2023 yılında bir milyonu aşan bir sayıda yolcu bu muhteşem eserden seyahat etmiş olacak.
Türkiye'de 56 hava limanı arasında bu sayılarla 13. sıraya yerleşen Rize Artvin hava limanında garip şeyler oluyor!
Turizm bölgelerinde seferler halen konulmamıştır. Konulan seferlerin saatleri uygun saatlerde değildir. Bunları çözmesi gerekenler ortalıkta yok.
Meydan köpeklere kalmış. 10'larca köpek yolcuları tedirgin etmektedir.
Bu öncelikle hava limanı müdürünün ilgisine kalmış bir durumdur. Çünkü köpeklerin yolcuların arasından uzaklaştırma işi hava limanı yönetiminin işidir.
Öncelikle şu soruları soralım;
1-Pazar belediyesine resmi bir müracaat yapılmış mıdır?
2-Yapıldıysa Pazar belediyesi neden hiçbir tedbir almamıştır?
3-Yolcular üzerinde çok kötü bir etki bırakan bu durum ne zaman halledilecektir?
Devletimizin milyarlar harcayarak meydana getirdiği muhteşem eseri bu şekilde itibarsızlaştırmak, kimseye bir şey kazandırmaz ama Rize'ye çok şey kaybettirir.
İnsan nasıl kıyafeti ile karşılanır, fikriyle uğurlanırsa Hava limanları da düzeni ile dikkatli bir yönetimle akıllarda kalır. Yolcuların tercih ettiği bir hava limanı olur.
Başıboş şekilde dolaşan köpeklerden yolcuların tiksinmeleri bir tarafa, resmen tehlike yaşamaları affedilmez bir hatadır.
Yolcu sayıları ile övündüğümüz hava limanımızın köpeklerle itibarsızlaştırılması şık bir durum değildir, çok büyük bir ayıptır!
Bir okuyucumun tespit ettiği bu durumu yöneticiler nasıl göremez?
Görüp bir tedbir almamak ne demektir?
Yöneticilerimizden rica ediyorum. Derhal bu olayı çözün.
Meselinin peşini asla bırakmam!
Derhal en kısa zamanda köpekleri o muhteşem eserin kapı önlerinden yolcuların ve yakınlarının kullandığı alanlardan uzaklaştırın.
Turizmde emekleme döneminde bu vilayete yapılabilecek en büyük kötülük, İtibarının sıfırlanması, vilayetimizin en önemli vitrininde köpeklerin rast gele dolaşmasıdır.
Eğer Pazar belediyesi halledemiyor, halletmiyorsa lütfen Rize belediyesine müracaat edin. Rahmi başkan bu meseleyi çözer ve utanılacak bu durumdan hava limanımızı kurtarır.
Selam ve dua ile…

Not: Bu yazımı sosyal medyada yayınladım. Tepkiler üzerine köpekleri toplamaya başlamışlar. Teşekkür ediyorum…