Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Servet Yardımcı'ya Rize Eski Baro Başkanı ve Rizespor Eski Asbaşkanı Av. Hüseyin Karaahmetoğlu’ndan tam destek geldi.

FEDERASYON BAŞKANIĞINI LAYIKIYLA YAPAR
Karaahmetoğlu yaptığı açıklama da şuan Türkiye Futbol Federasyonu için isimleri geçenlerin tamamı dâhil olmak üzere bu işi layıkıyla ve tarafsız bir şekilde yapabilecek tek adayın Servet Yardımcı olduğunu belirtti. Karaahmetoğlu açıklamasının şöyle sürdürdü: “Futbolun içinden gelen, liyakat sahibi olan ve ayrıca UEFA yönetim kurulu üyesi olarak uluslararası futbol camiasında yeri olan bir adayın tüm kulüpler tarafınca desteklenmesi Türk futboluna ve marka değerine ciddi katkılar sağlayacaktır. Türk Futbol Federasyonu Başkan Adayı olan Servet Yardımcı’nın Türk futboluna adaleti getireceğini ve tüm kulüpler arasında barışı sağlayacağından eminim. 

RİZELİYE YAKIŞAN RİZELİ’NİN YANINDA DURMAKTIR
Uzun yıllar Futbol Federasyon yönetiminde görevde bulunan kısa bir dönemde Türk Futbol Federasyonu Başkanlığı da yapmış olan Servet Yardımcı’nın bu birikimi ve tecrübesinden Türk Futbol ailesinin yararlanılması gerekir. Eski bir Rizespor yönetici olarak Servet Yardımcı’nın Tür Futbol Federasyonu başkanlığına desteğim tamdır. 

HEMŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
RİZESPOR DERHAL DESTEK MESAJI YAYINLAMALI

Bir Rizeli olarak Çaykur Rizespor’umuzu Rizespor Camiasını Rizeli aday Servet Yardımcı’yı desteklemeye çağırıyorum. TFF başkanlığı için aranan bilgi, liyakat ve tecrübe kendisinde fazlasıyla vardır. Rizeliye yakışan onun yanında olmaktır.  Çaykur Rizespor Kulübü olarak ivedi olarak Servet Yardımcıyı desteklemesi gerektiğini bir görev bilmeli ve Yardımcı’nın adaylığına destek yönünde daha fazla beklemeksizin açıklamada bulunmalıdır. Türkiye liglerinde birçok takımın servet yardımcıyı destekler açıklamada bulundukları yerde bir Rizeli olarak şehrimizin takımının desteğini açıklamasının gecikmiş olduğunu düşünmekteyim. Biz Rizeliler önce hemşerimize sahip çıkmalıyız.

TÜRK FUTBOLUNA BARIŞ VE ADALETİ GETİRECEK 
KAOSTAN KURTARACAK TEK ADAY YARDIMCI’DIR

Bir de ortaya çıkan adayların içinde en donanımlı ve ciddi adayın olduğu, diğer adayların ise sadece reklam amaçlı aday olduklarını görebiliyorum. Mevcut Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın kulüplerin imza toplayamadıklarını açıklaması bir Rizeli olarak beni rahatsız etmektedir. Rizeli bir adayın daha önce aile bireyinin başkanı olduğu şehrinin takımının Servet Yardımcı lehine imza vermesini beklemek yanlış olmasa gerek. Rizelinin kulübü olan Çaykur Rizespor Kulübü bir destek açıklaması yapmaması ve Servet Yardımcı lehine imza atmaması bana göre yanlışın en büyüğüdür.
Mevcut Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Türk futbolunu kaosa getirmiştir. Türk futbolunu bu kaostan kurtaracak ve Türk futboluna barış ve adaleti getirecek tek adayı Servet Yardımcı’dır.