2011 Ağustos ayında Suat Demirci'nin yerine Güneysu Kaymakamlığına atanan Gökmen Çiçek, Güneysuluların gönlünde kısa sürede taht kurdu.

1978 yılında Gebze doğan Çiçek, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi-Kamu Yönetimi bölümü mezunu. Kaymakam Çiçek; göreve Trabzon/Düzköy, İzmir/Beydağ ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaparak başladı. Ardından Sivas'ın Akıncılar ilçesi ve Erzincan/Kemah kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

İlk Güneysu'ya atandığında yaptığım araştırmalarda kendisinin ne kadar başarılı olduğunu ve sevildiğini gözlemlemiştim. Kemah ilçesi, onun ilçeden ayrılmasını üzüntü ile karşıladılar. Şimdi aradan geçen üç yılda aynı üzüntüyü Güneysu halkının yaşadığını görebiliyorum. Konuştuğum ve görüştüğüm herkes kaymakam beyin kişiliği ve çalışkanlığı ile övgü ile söz ediyor. Yaptıkları için kendinse dualar ediyor. Bu memleket bizim! O da bizi anladı bizi sevdi dilimizden anladı. Görev aldığı ilçeye hizmet etmek için çabaladığını gördük. Başbakanın memleketinde görev yapmanın zorluğuna katlanarak, enerjisini hiç tükenmeden çalıştı.

Güneysu'da başı ağrıyan kaymakama koştu. Partili partisiz herkesi memnun etmeye çalıştı. Çoğu zaman zordur bunu yapmak. Sabırlı insanların işidir herkesi mutlu etmek. Hele de bizim Rize'nin insanı coğrafi yapısı gibi zorken.

Bizde gazeteciler olarak kendisi ile sık sık görüştük. Güneysu'dan olumsuz bir haber çıkmaması için hep bizimle diyalog taydı. Amacı; görev yaptığı ilçenin olumsuz bir haberle anılmaması. Bunu da görev süresinde başardığımıza inanıyorum. Atılımcı ve yeniliklere açıktı. Yaptığı projeler ile Güneysu'yu turizm de de pay sahibi yapmayı başardı. Belediye başkanları ile uyum içerisinde çalışması yapılan hizmetlere olumlu yansıdı. Kazanan Güneysu oldu. Daha bir ay önce Handüzü'nde yaşanan krizi aşmak için elinden geleni yaparak yine arabulucu bir kimliğe büründü ve sorun aşıldı.

Yolun açık olsun fahri Güneysulu hemşerimiz, kardeşimiz Gökmen Çiçek. Unutma ki bundan böyle alacağın her güzel başarılı görevde biz Güneysulular, seninle övünüp gururlanacağız. İlçemiz için yaptıkların için teşekkürler. Her zaman burada bir evin var. Kardeşlerin ağabeylerin var. Buradakiler seni yaptıkların ile her daim anacak. Çalışma azminle daha iyi görevlere geleceğine eminiz Allah yar ve yardımcın olsun.

Aytekin KALENDER