Ligin ilk on haftasını geride bıraktık. Mütevazi kadrosu ile lige başlayan Çaykur Rizespor, takımın başına da daha önce başarılı bir kariyeri olmayan Engin Korukır'ı getirdi. Tecrübeli teknik adam her ne kadar eleştirilere de maruz kalsa da ligin onuncu haftasına azmi ve çalışkanlığıyla lider takımın hocası olarak girdi. On hafta boyunca sakatlıklar cezalılar bahane edilmeyerek deplasmanda içeride başarılı sonuçlara imza atılarak bu haftaya gelindi. Futbolda bir çok faktörün buluşması ile başarı gelir. Ne para, ne tecrübe, nede taraftar, hiç biri tek başına başarı için yeterli değildir. Ekibimiz beş yıldır bir çok tecrübe edinerek bugüne geldi. Artık eski günlerdeki yönetimsel hatalar yapılmıyor. Eksikler de yok değil. Ama görüşlere açık ve birleşmeden yana bir yönetim mekanizması var. Kurumsal bir çok başarı sağlanmış durumda. Taraftar her ne kadar bu kurumsal başarıyı yok saysa da bu takımın geleceği için olmazsa olmazların başında geliyor.

10'uncu haftaya geldiğimizde ligde 6 galibiyet ve 10 averajla ligin en çok galip gelen ve en çok averaja sahip takımıyız. Keza puan farkı ile lideriz. Deplasmanda alınan önemli galibiyetler var. Çok iyi futbol oynuyor muyuz? Bu tabi ki tartışılır. Futbolda şans faktörünün de önemli yeri bulunuyor. Çok iyi olmadığın maçta son dakikada bir gol atıp üç puanı alabiliyorsun. Ama öncesinde verdiğin mücadele ile gol yememişsen ortada güç ve bir oyun anlayışı var. Futbol tarihimize bir bakarsak Türk milli takımı iyi oynayıp kaybettiği çok sayıda maç vardır. Rakipler hep oyun anlayışları tecrübeleri ile bizi sahada mağlup etmeyi başarırlardı. Sözün özü doğru yoldayız. Bu takımın süper lige yolculuğu bu sene gerekli mekanizmalarda aksamalar olmazsa hiçte zor olmayacaktır.
Bizim için önemli olan Erciyes maçında, tribünlerde maalesef 6 bin dolayında bir taraftar topluluğu vardı. Şehir hala takımına tam olarak güvenip sahip çıkmadığını gördük. Üstelik maç bilet fiyatları da 1 tl iken. İki takımda kazanmak için sahadaydı. Ev sahibi Rizespor maçın ilk devresinde 4-1 geriye düşebilirdi. Ama bu maçta görev sırası kaleci Loriya`daydı. Rakip ataklara kalesinde duvar ördü. İkinci devrenin hemen başında yapılan mecburi iki değişlik takımın ofansif hamle şansını kırdı. Acemice yediğimiz bir golün ardından ikinci gol kolay gelmedi. Maçın son dakikasında attığımız golle hem bir puanı hem de liderliği kurtardık.