MEHMET KARAASLAN VEFAT ETTİ
Bir dönemin sembolüydü. Onun yaptığı gösterileri izlerken kalbimiz yerinden çıkacak gibi olurdu. Rize'de uzun yıllar, karate antrenörlüğü yaptı. Çok sayıda sporcunun yetişmesine katkı sağlamasının yanında Rize sokaklarının güler yüzlü, vefalı dost canlısı ağabeyi Mehmet Karaaslan'ın vefat haberini üzüntüyle öğrendim.

EMSALİ OLMAYAN GÖSTERİLERE İMZA ATTI
Mehmet Karaaslan, kolu ve vücuduyla sopa ve kiremitler kırdı, üzerinden otomobil geçirerek sıra dışı güç gösterileriyle dikkat çekti. Başarıları ulusal medyada yer alıyordu. Bu süreçte vücuduna bir hayli yüklendi. Bu süreçte kolunda başlayan hafif ağrılar altı yıl önce şiddetini artırdı. Yapılan detaylı tetkikleri yapılan Karaaslan'a yumuşak doku kanseri teşhisi konuldu. Önce ameliyat edilen Karaaslan'ın sağ kolu kesildi.

ÜZERİNDEN ARABA GEÇTİ
VUCÜDÜNDA TAŞ ODUN KIRDILAR

Karaaslan eski başarılarını şöyle anlatmıştı: 'Karate salonları açarak yüzlerce genç yetiştirdim. Ben de beyin, vücut ve güç konsantresiyle gösteriler hazırladım. Belki dünyada bile olmayan güç gösterileriydi bunlar. Üzerimden araba geçti, taş, odun, kiremit kırdılar. Türlü güç gösterileri yaptık. 30 yıl önce tam dirsekte ince bir ağrı vardı, beni rahatsız etmiyordu. Ufak ağrıyı biz önemsemedik, o dönemlerde hastaneye de gittik fizik tedavi verdiler. Ama altı yıl önce kolumda bir şişlik oldu. Biyopsi yaptılar ve tümör dediler, 5 gün 5 gece süren ağır bir kemoterapi aldım. Kolumu omzumdan kesmek zorunda kaldılar' dedi. 'Sporcuyum, bana bir şey olmaz' diye düşünmemek gerektiğini belirten Karaaslan, 'Vücudumuzun bize verdiği sinyalleri dinlemeliyiz. Kolum ilk kesildiğinde büyük bir moral bozukluğu yaşadım. Ben sporumu iki elimi kullanarak yapıyordum. Ama şimdi durumu kabullendim, moralim yerinde. Yaralarım iyileşsin, tek kolumla kaldığım yerden spora devam edeceğim. Tek kolum olmasa da vücudum sapasağlam, spor yapma hırsımla geri döneceğim'

Rize'de uzun yıllar, karate antrenörlüğü yaptığı spor okulunda sayısız sporcu yetiştiren Mehmet Karaaslan'ın cenazesi yarın 6 Eylül 2023 Çarsamba Rize Sahil Camisinde ikindi namazının ardından kılınıp Derebaşı köyündeki aile kabristanlığına defnedilecek.