Uzun yıllar İETT Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve her zaman hemşerilerini sahiplenmesiyle bilinen Rize Pazarlı hemşerimiz Ali Bölükbaşı'nın vefat haberi sevenlerini tanıyanlarını üzüntüye boğdu.

Arkamızda bir dağ olan sayısız iyiliğini güzelliğini gördüğümüz ve uzun yıllar İETT Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış olan Ali Bölükbaşı büyüğümüz vefat etmiştir. Cenazesi 6 Mart 2024 Çarşamba günü (Yarın) öğle namazının ardından Üsküdar Bağlarbaşı İlahiyat Camii'nde kılınıp memleketi Rize Pazar'a uğurlanacaktır. Ayrıca 7 Mart 2024 Perşembe Günü ikindi namazının ardından Rize Pazar Sahil Camii'nde cenaze namazı kılınacaktır.

İETT ESKİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

1944'te Rize'nin Pazar İlçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu aynı yerde bitirdikten sonra 1965'te Rize Lisesi'nden mezun oldu. İ.D.M.M.A.ni 1972 yılında bitirip Kimya Mühendisi oldu. Çalışma hayatına Tekel Genel Müdürlüğü'ne bağlı Tekel Enstitüleri'nde başladı. Daha sonra Azot Sanayi Gemlik Tesisleri'nde bir süre çalıştı. 1978'de Azot Sanayi'nden ayrılıp, özel sektöre geçti. 1989 yılında yeniden devlet sektörünü tercih ederek İETT'de göreve başladı. 1991'den itibaren çalışmalarına Türkiye Denizcilik İşletmelerin devam etti. Nisan 1994 tarihinden Emekli olduğu 8 Ocak 2009 tarihine kadar İETT Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Allah cc rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun..