Rizespor yine Mehmet Ali Karaca ile kazandı.

Sahada bildiğimiz Rizespor vardı. Yine pozisyon üretemeyen takım oyunundan yoksun rakibin oyununu bozmaya çalışan bir gol bulabilirse bunu korumaya uğraşan Rizespor.
Keza da öyle oldu. Rakip çok kötü bir futbol sergileyerek ekmeğimize yağ sürdü.
Takımda sakat oyuncuların çokluğu Mehmet Ali hocayı da takım kurmakta zorladı. Yedek kulübemizdeki oyuncuların yetersiz olduğunu son haftalarda kendilerine verilen şansla gördük.
Sezon arasından transferde hareketli günler geçireceğiz. Öyle görülüyor.
Bu takıma Denizli gibi kariyer sahibi bir teknik adam geliyorsa: transferde önemli isimlerin katılması muhtemel. Geçmişi bir kenara koyup artık bu takımı hep beraber desteklemeliyiz.
Yöneticiler bu takımı üst düzeyde temsil edenler Denizli gibi bir hocayı bu takımın başına getiriyorsa artık bazı hedeflerin gerçekleşmesinin zamanı geldiğinin ön habercisidir.
Önceki haftaki yazımda Çaykur Rizespor'un artık büyük düşünmesi gerektiğini ve bir Orduspor örneği vermiştim. Ordu takımı Héctor Cúper'i transfer ediyorsa biz niye büyük düşünerek büyük bir hoca almıyoruz demiştim. Bu yazının birkaç gün sonrasında Denizli ismi gündeme gelmesi benim gibi bütün taraftarı da heyecanlandırdı.
Tabi ki Mustafa Denizli sahada oynamayacak. Sahada mücadele edecek ve bu kulüp alt yapısından tutunda futbolcularının tecrübeli teknik adamdan öğreneceği çok şey var.
Yıllardır süper ligi takip eden ve büyük kulüplerde görev yapan başarılı hoca tecrübeleri ile Rize'de bir çok hatıra ve iz bırakacağına inanıyorum.
Maç sonrası yapılan açıklamalardan anladık ki bu haftada Mustafa Denizli takımın başına geçmeyecek. Buca maçında takımı başında çıkan Mehmet Ali Karaca, 1461 maçında da kulübenin patronu olacak. Sezon bitimi ile artık ipler Denizli ye teslim edilecek. Transfer ve yeniden yapılanma çalışmaları ile takımdan bir çok futbolcunun gönderileceğini tahmin etmek zor değil. Bekleyip göreceğiz. Bir hüsranı artık bu yürekler kaldırmaz.