Maç öncesi Çaykur Rizespor'da hedef kaybetmemekti. Hem yenilmezlik serisini sürdürmek hemde deplasmanda Kasımpaşa gibi lige iyi başlayan bir takımdan puan almaktı. Rize yağmurunu aratmayan sağanak altında başladı maç. Karşılıklı iki pozisyonun ardından kontrolü eline alan ev sahibi takım üst üste kalemizi yokladı. Maçın başından sonuna kadar hakem deplasman takımına hak etmedikleri kartlar göstererek faulleri çaldı. 37. Dakikada öne geçen Kasımpaşa ardından da rakibinin sahada bir kişi kalmasıyla iyice iştahlandı. Yenilgisiz Rizespor'a ilk mağlubiyeti tattırmak için girdiği pozisyonları da cömertçe harcıyordu.

İkinci yarıda yine sağanakla beraber ev sahibi takımın atakları devam etti. Bu ataklara karşılık veren Atmacalar zor saha şartlarında bütün eforunu sahaya yansıttı. Bir kişi eksik oynamalarına rağmen zaman zaman kontra toplarla rakip kaleye inerek beraberlik şansını yakalamaya çalıştı. Ama hakem kararları ve bir kişi eksik oynamanın psikolojisi; takımın saha içinde sağlıklı düşünmesine engeldi. Hikmet hoca takımda değişiklilere giderek orta alanı daha kalabalık tutmak ve gol şansı bulmak için maçı riske aldı. Sezon başından bu yanan saha içindeki mücadelesi ile alkış alan Çaykur Rizespor bu maçta da bunu yaptı. Maçı hiçbir dakika bırakmayarak ille de istedi. Son dakikalarda yaşanan yine tartışmalı bir karar sonrası beraberlik golüne sevinen taraf Rize ekibiydi. Hakemin bu sefer kararı Kasımpaşa ekibini üzmüştü.

Adaletini ve disiplinini sahaya yansıtamayan Deniz Çoban, maç sonrası da itirafları ile spor kamuoyunun gündemine oturdu. Bu sezon sık sık yapılan yanlışlara radikal kararlar almak gerekiyor. Şimdi yine yabancı hakemler mi getirelim tartışmalarını spor basınından okuyacağımız kesin. Ama artık bu işi eğitimli ve belli sınavlardan geçen insanların yapması şart. Çuvallarca harcanan paralar günlerce verilen emekler bir düdüğün ucunda heba oluyorsa bu futbolun heyecanını da ahengini de alıp götürür.

Rizespor taraftarı bu haftada yenilgisizliğin tadını çıkartsın. Haftaya Bursaspor maçı var. Daha sonra lige bir hafta ara ve Beşiktaş deplasmanı. Artık Çaykur Rizespor yenilmemeyi öğrendi. Yenemiyorsa da yenilmiyor. Takımda birlik ve beraberlik arkadaşlık aşılandı. Artık takım oyununu benimseyen bir kadroya sahibiz.