Çaykur Rizespor üst üste aldığı 3 galibiyetten sonra evinde oynadığı Denizli maçıyla çıkışını sürdürmek istiyordu. Maç öncesi bilet fiyatlarında indirime gidilmesi ve üç haftada 9 puan toplayan yeşil-mavilileri desteklemek için taraftarda tribündeydi. Kısaca saha şartları uygun tribünler dolu gerisi sahadaki oyunculara kalıyordu.

Rizespor daha maçın başında oynanan futbol ile bu maçı kazanacağız dedirtti. Üst üste kaleye vurulan şutlar da rakip kaleci İsmail kalesinde tabiri caizse adete duvar ördü. İstekli futbolumuzu sahada görmemiz taraftarı da heyecanlandırdı. Uzun zaman sonra taraftar ruhunu tribünlerde gördük. Rakip Denizli takımı kapanmadan açık futbol oynaması işimizi daha da rahatlatmıştı. Sağlı sollu ataklarla rakibin üzerine gittikse de ilk yarıda golü bulamadık.

Bu maçta önceki müsabakalardan farklı bir takım sahadaydı. Kenan ilk kez on birde yer bulurken henüz tam hazır görüntü vermedi. İkinci yarıda yine oyun ortada oynandı. Zaman zaman iyi çıkışlarımız olduysa da golü bulamadık. Defans hattı bu maçta bariz hatalar yapmadı. Sezer`in sakatlanması ardından oyuna giren Mesut bu takımda bende oynamalıyım dercesine mücadele etti.

Orta alanda sürekli değişiklikler tam bir uyum sağlanamamasına neden oldu. Cenk Ahmet bir hafta aradan sonra formasını kaptı ama bu maç kendinden beklenen çıkışları yapamadı. İlerde Jallow bulduğu fırsatları şansızlığının da etkisiyle gole çeviremedi. Kalu etkili oyunu ile rakip defansın sürekli aklını karıştırarak Jallow`a boş alanlar bıraktı. Sonuç olarak bir puan bizi mutlu etmese de oynanan futbol gelecek için umut verdi.

Ligde diğer rakiplerimizin aldığı sonuçlarla bulunduğumuz yeri koruduk. Önümüzde zor bir deplasman var. Bu maçta alacağımız sonuç ve oynayacağımız futbolu merakla bekliyorum. İnşallah gülen biz oluruz. Çaykur Rizespor bayramda oynayacağı Konya maçıyla bize ikinci bayramı yaşatır.