Çaykur Rizespor ligin ilk iki haftasında aldığı beraberlikler ardından Mersin maçında kaybetti. Beşiktaş maçında savunmaya dayalı bir oyun sergileyen ekibimiz kontratakla çıktığı bir pozisyonda golü bulmuş maçın sonlarına doğru yediği golle maçtan bir puanla ayrılmıştı. Bu maçta strateji kaybetmemek üzereydi. Bu haftaki rakip Mersin İdmanyurdu. Bu maçta ki hedef ise üç puandı.

Maçın sonunda kontrollü oynayan Mersin takımı kazandı. Çaykur Rizespor oyunda bütünlüğü bir türlü sağlayamadı. Yeni bir takım gibi halen takım olmaya çalışan Rizespor, defans, orta saha ve ileri uç elemanları birbirleriyle kopuk bir oyun sergiledi. Maalesef takım oyununu üç maçta da sahada göremedik. Mersin takımı kalite olarak bizden daha iyi bir takım değil. Ama takım olarak çok çalışıp yardımlaştılar. Maçın her bölümünde açıklarımızı kovladılar. Bireysel oyunu seven oyunculardan kurulu hücum hattımız, Mersin karşısında adeta döküldü. En net pozisyonumuz; son dakikada Kwueke'nin sert vuruşuydu. Holosko'nun kafa şutu ise biraz daha sert olsaydı, gol olması içten bile değildi. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Takımda istek inanç motive maalesef yok.

Rizespor kanatlardan inerek etkili olmaya çalıştı ama ilerde çoğalamadık. Kıvanç'ın eksikliğini yaşadık. Holosko, Ümit istediklerini yapamadı. Orta alanda çıkarken çok top kaptırdık. Oyuncu değişiklikleri oyuna hareket katamadı. Maçın genelinde orta alanda sıkıntı yaşamamız maçı kaybetmemize de neden oldu. Pas alışverişi yapamadık. Oyundan koptuk. Her geçen dakika etkisiz bir oyun sergiledik. Yenik durumda ki bir takım oyunu daha çok istemeliydi. Eren ve Orhan çok çalıştı. En iyi oyunculardı diyebiliriz. Kulübe de daha etkili olabilecek oyuncuların olması gerekiyordu. Ama kulübeye bakınca oyunu çevirebilecek oyuna hareket katacak bir oyuncumuzun da olmadığını değişikliklerde gördük. Sercan oyuna alındı ama eski gücünden çok geride. Lualua bu sezon takıma faydalı olmadı. Ondan beklentiler çok. Takım onun üzerine kurulu gibi. Ama o anlayışta çalışıp mücadele etmiyor. Takım arkadaşlarıyla kopuk bir şekilde oynuyor. Kısaca Rizespor'un oyunu keyif vermiyor. Önümüzde bir hafta bir süre var. Kupa maçı ardından Rize'ye gelecek ekibimiz Bursa maçında daha diri daha mücadeleci olmak zorunda. Aldığımız yenilgi ile ligin dibini ensemizde hissetmeye başladık. Evimizdeki maçlar çok önemli, artık kazanmanın zamanı geldi.