Ligin iki güçlü takımının maçı muhteşem bir çekişmeye sahne oldu. Maç boyunca tempo hiç düşmedi. Son dakikaya lider giren Karşıyaka yediği golle yıkıldı. Rizespor evinde oynadığı bir önceki maçta yine bu sahneyi Erciyes takımına yaşattı ve yaşadı. Erciyes maçındaki geri dönüş bu maçta da sahnedeydi. Maalesef o maçta da 1-0 öne geçtik ve son dakikada yine 2-2 ile beraberliği zor kurtardık. Son üç haftada evinde 4, dışarıda da üç puan bırakan temsilcimiz 9 puandan sadece ikisini alarak zirve yarışında önemli bir yara aldı. Bu fırsatlar çok çok önemliydi. Eğer şampiyon olmaya niyetliysen evinde üst üste iki maçta da puan kaybediyorsan bir şeylerin ters gittiğinin belirtisidir. Adana maçındaki kötü futbol yerine Karşıyaka maçında daha istekli ve tempolu müsabaka izledik. Takım oyunu maalesef sahada yoktu. Bireysel gol arayışları sonrası Kalu'nun kazandırdığı tartışılmayacak penaltı ile öne geçtik. Attığımız penaltıda arkadan yapılan müdahalede hakem pozisyonu iyi gördü ve penaltıyı çaldı. Rakip Karşıyaka ilk yarıda bulduğu pozisyonları değerlendiremedi. İki ekibinde istekli futboluyla, İzleyenler keyifli bir maç seyretti. Futbol adına sahada her şey vardı.
Maçın ikinci yarısında 69. Dakikaya kadar sahada önemli bir pozisyon yoktu. Ortada geçen mücadelenin ardından rakibin kullandığı kornerden gelen topla kalemizde basit bir gol gördük. Önündeki üç oyuncuya rağmen kolay bir gol atan siyahi oyuncu Makakula takımına beraberliği getirdi. Ardından üç dakika sonra atağa çıkacağımız bir topta, o dakikaya kadar kalesinde iyi bir oyun ortaya koyan Loriya'nın da ilerde olmasından yaralanan rakip oyuncu şık bir golle deplasmanda takımını öne geçirdi. Oyuncularımız yenilen iki golün şokunu üzerlerinden atmaları kolay olmadı. Bir iki cılız atakta gol aradık. Dakikalar 89. Dakikayı gösterdiğinde korner atışında Jallow'un kafası ile Kalu'nun önüne düşen topu kaleye gönderdi. Son dakikalarda gelen gole hem futbolcular hem taraftar sevindi. Bir metreden topun Kalu'nun eline vurması çok tartışıldı. Kalu hiç beklemediği anda top eline vurarak önüne düştü. Pozisyon tartışılır. Ama son dakikada gelen bu golle hem zirveden kopmadık hem de rakibimiz ile fark açılmadı. Engin hocanın dediği gibi son dakikada bir puana sevindik.
Son olarak taraftarımız daha sakin davranmalı. Spor dostluk ve kardeşliktir. Sahaya atılan cisimlerden ötürü kulübümüze ceza kesilebilir. Önümüzde daha 22 maç var. Bu takımı desteklemeliyiz.İzmir'den gelen 300'e yakın taraftarla uğraşmayıp bu takımın lehine tezahürat etmeliyiz.