Süper lige adım adım yaklaşıyoruz. Mustafa Denizli bu hafta 13. Maçında ilk beraberliğini aldı. Öyle bir maçtı ki kaybetsek üçüncü ile aramızdaki fark ikiye iniyordu. Kazansak sekize çıkıyordu. Ama berabere kalsak puan farkı beşte kalacaktı. Öyle de oldu. Maçtı kazanabilir dikte, kaybedebilirdikte. Maçın hakkı beraberlikti. Manisa takımı bizden daha dirençli bir futbol sergiledi. Sahaya çıkan on birde Cenk Ahmet ve Eren'in olmayışı ilk yarıda oyunu kendi yarı alanımızda kabullenmemize neden oldu. Kanatları kullanamadık. Orta alandan çıkmakta zorlandık. İlk yarıda oyunun hakimi deplasman takımı Manisa'ydı. Dolaysıyla ilk devreyi de 1-0 önde kapattılar. İlk devreden akılda kalan iki pozisyondan birinde ceza sahası içinde Sezer yerdeyken top eline gelip çarptı bu pozisyonda Manisasporlular penaltı diye itiraz ettiler. Hakem taktir hakkını bizden yana kullandı. Bir diğer pozisyonda Sercan'ın nefis şutu üst direğe çarparak oyuna döndü.
Oyun genelinde maçın hakemi kararları ile sahada futbolcuları, tribünlerde taraftarları çileden çıkartı. Kötü bir yönetim gösteren hakeme taraftarımız tepkisini sahaya yabancı cisimler atarak gösterdi. Bu çok yanlış bir hareketti. Mustafa Denizli bile maç oynanırken arkasını dönerek taraftarlara ne yapıyorsunuz diye serzenişte bulundu. O öfkesi maç sonu basın toplantına da yansıyarak taraftarlara sakin olun mesajı gönderdi. Kalan iki maçta evimizde şampiyonluk coşkusunu yaşamak istiyorsak lütfen sakin olalım. Artık avantaj bizden yana. Kalan dört maçta alınacak puanlarla süper lige çıkmaya yakınız. Her yanlış bir hareket kulübümüze zarar verecektir. 90 dakika bu takıma destek veren tribünleri dolduran herkese teşekkürler. Bu stat tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Yalnız her stat dolduğunda aldığımız sonuçlar taraftarı kırgınlığa itiyor. Bu maçta o maçlardan biriydi. Lakin alınan bir puan da hiç fena değil. Geçen yıl Akhisar maçı bir örnek, bu sezon Mustafa Denizli'nin ilk çıktığı Adana Demir maçı da bu maçlardan. Maalesef taraftarımız vardı ama sahada da yenilen bir Rizespor vardı. Buna benzer bir tablo yaşadık. Şampiyonluğu birkaç hafta öteye taşıdık. Kolay maç yok. Artık sakin olup kaybetmemeliyiz. Alınan bir puanların da kıymeti büyük. Bir biz değil rakiplerde kaybediyor.
Maçın ikinci yarısı da oyuna dahil olan Eren bu takımın vazgeçilmez oyuncusuyum dercesine oynadı. Maçın iki yıldız ismi Sercan ve Eren rakip savunmayı allak bullak edip rakibin kart görmesini sağladı. Derken 72. Dakikada beraberliği sağladık. Rakip on kişi sahada mücadele ediyordu. Ama dirençli oyunu bize çok fazla gol pozisyonu yaratamamamıza neden oluyordu. Doksanıncı dakikada rakip sahada dokuz kişi kaldı. Uzatmaların son saniyesinde Manisa takımı az daha ikinci golü buluyordu. Son düdük çalınınca derin bir oh çektik. Kazanılan bir puana sevindik.