Sezonun ilk maçında rakibimiz, geçen sezon Süper Lig şansını son maçta kaybeden ve kadrosunu koruyup takviyeler yapan Gaziantep temsilcisiydi.

Sezona 'Süper Lig' parolası ile başlayan Çaykur Rizespor, ciddi transferler ile kadrosunu güçlendirirken tecrübeli bir hoca ile yola çıktı. Süper Lig için bütün şartların uyması gerekiyor. Bu şartlardan biri de taraftar.

Ligin ilk maçında, bildiğimiz taraftar gurupları ve aynı yüzler yine tribünde. Yaklaşık 3 bin taraftarı arkasına alan Yeşil-Mavililer, maçın üçte birlik bölümünde baskılı bir oyun oynamaya çalıştı. Uzaktan vuruşlarla gol arayan Rizespor, koordineli bir atak gerçekleştiremedi. Maça iyi bir motivasyon ile deplasmanda oynadığının farkında olan Antep temsilcisi kontra toplarla çıkmasına rağmen ev sahibi ekibe göre daha iyi pozisyonlar ürettiği görüldü.

Maça sürpriz sayılabilecek bir kadro ile başlayan ekibimiz kalede Selçuk'a yer verirken orta alanda Şahin Ali ve Murat Hacıoğlu tercihinde bulundu. İlk yarının sonlarına doğru maçı isteyen bir görüntü verdik ki maçın ilk devresi sona erdi.

İkinci yarıya aynı kadro ile başlayan ekibimiz 66. dakikada oyuna Erkan Kaş'ı aldı. Erkan'ın oyuna girmesiyle sol kanat biraz daha hareket kazanırken Antep takımı çıktığı kontralar ile tehlikeli oldu. Maç boyunca rakibe önemli gol şansları verdik. Bu ilerisi için hiç de iyi bir görüntü değil. Rakip her ne kadar da güçlü bir takımsa da, biz bu lige şampiyon olmak için hazırlandık. Hele son dakikalarda rakibin bulduğu pozisyon gol olsaydı şimdi herkes takımın yarınını sorgulamaya başlayacaktı.

Sol kanatta Osman Fırat oynadığı oyun ile takımın değişmezi olacağını gösterirken stoperde Aytek hem savunmada, hem de gol yollarında mücadelesini verdi. İki kafa şutu ile rakip kalede gol ararken formasının hakkını verdi. Orta sahada top dağıtıcı konumunda bir futbolcu sahada yoktu. Forvetler buldukları fırsatları kaleye göndermeye çalıştı. Orta saha ve forvet arasında köprüyü kuracak bir oyuncu sahada olsaydı daha çok pozisyon yakalayıp golü de bulabilirdik. Bikoko ve Jallow bu takımın gol yükünü kaldırabilecek güç ve mücadeleye sahipler. Kaleci Selçuk kalesinde başarılı görüntüsü ile güven verdi.

Savunma ve orta sahaya yapılacak hamleler ile bu takımdan çok şey bekliyorum.