Maç öncesi beklentilerimiz üç puan yönündeydi. Maç günü Rize'de yaşanan yoğun yağmur, bölgede aşırı tahribat ve sele yol açarken maçın oynanıp oynamayacağı maç saatine kadar belirsizliğini korudu. Skorboard ve stat içinde birçok bölümde elektriklerin olmaması biz basın mensuplarının da çalışma koşullarımızı etkiledi. Jeneratör yardımıyla stadın ışıklandırılması sağlanırken yayıncı kuruluşta maçın naklen yayınını kesintiler yaşadı.

Bu şartlarda başlayan maça hızlı bir giriş yapan Göztepe takımı ilk dakikalarda golünü buldu. Kalemize geldiği ilk pozisyonda şık bir gole imza atan İzmir'in sarı kırmızılı ekibi golün ardından oyunu kendi sahasında kabul ederek kontrataklarla kalemize gol aradı. 23. Dakikada maçın yıldızı Jalow'un düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Göztepe kalecisi güçte olsa çıkartmayı başardı. 35. dakikada sol taraftan yapılan orta ile topla buluşan Emre kendisinin ve takımının 2. golünü attı. Rakip oyuncu yapılan ortada ceza sahası içinde o kadar rahat topla hareket ediyordu ki golü atmakta da zorlanmadı. Defansın ortasına yapılan ortada hiçbir defans oyuncusunun rakip oyuncuya pres yapmaması ve kalecinin çıkıp topu almaması kalemizde 2 . golü görmemize neden oldu. İlk yarı bu sonuçla biter ve maçı kaybederiz diyorduk ki siyahi oyuncumuz Jallow kendi yarattığı pozisyonu gole çevirmeyi bildi. İkinci yarıya Zeqiri yerine Murat Hacıoğlu ile başlayan Yeşil-Mavililer oyuna rakip kaleye yıkmayı başarmıştı. 55. dakikada yine Jalow ile 2. golü bulan Rizespor bu maçı kazanacak diyorduk ki 61. dakikada Göztepe takımı 3. golünü buldu. Bu dakikadan sonra takımın düzeni bozulurken rakibimiz fark yapacak pozisyonları buldu ama gole çevirmedi.

Rizespor'un zayıf noktalarından biri kaleci Selçuk'tu. Selçuk üç golde de hata yaparak takımının yenilgisinde pay sahibi oldu. Rize'de yaşanan aşırı yağmur ve su baskınları da Rizespor taraftarının maça gitmemesinin nedenlerindendi. Karadeniz Ekibi'nin bundan sonraki maçlarında taraftarı tribüne çekme yolunda bir şeyler yapmalı. Çünkü Rizespor kendi sahasındaki her maça taraftar desteğinden yoksun çıkıyor.